Keman önerisi

YusufAli123

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 15-FA1018NT Laptop :
Intel i7 13700H
16GB 3200MHz Ram
1TB NVMe M2 SSD
RTX 4050
Meslek
Öğrenci
Merhaba bu yaz keman çalmayı öğrenmek için bir keman almayı düşünüyorum. Ama kemanlar hakkında hiçbir bilgim yok. Parası sıkıntı değil güzel bir şey olsun aldığım zaman beni bir daha 6-7 yıl keman aldırmasın yeter. 5 bin liralık bir bütçem var. Alabileceğim en iyi keman nedir?

Marka konusunda aman aman düşünmene gerek olmadığını düşünüyorum. Benim şahsi görüşüm elden muzik dükkanlarından al. Ben Ankara'da oturuyorum tavsiye edebileceğim yerler var. Eğer başka bir yerdeysen müzik hocası olabilir veya referans olabilecek biri olabilir oradan alman, ve eğer yine marka sorarsan oralardan fikir alabilirsin illa almak zorunda değilsin. Ayrıca o bütçede alacağın hemen her keman uzun süre gider, telefon değil ki bu 4-5 sene sonra çöp olsun, gerekli özeni gösterdiğin sürece (kırılmaması, zarar görmemesi) sadece zamanla teller kopar yenilersin.

Marka konusunda aman aman düşünmene gerek olmadığını düşünüyorum. Benim şahsi görüşüm elden muzik dükkanlarından al. Ben Ankara'da oturuyorum tavsiye edebileceğim yerler var. Eğer başka bir yerdeysen müzik hocası olabilir veya referans olabilecek biri olabilir oradan alman, ve eğer yine marka sorarsan oralardan fikir alabilirsin illa almak zorunda değilsin. Ayrıca o bütçede alacağın hemen her keman uzun süre gider, telefon değil ki bu 4-5 sene sonra çöp olsun, gerekli özeni gösterdiğin sürece (kırılmaması, zarar görmemesi) sadece zamanla teller kopar yenilersin.
Kesinlikle katılmıyorum. İyice araştırmadan enstrüman alınmaz.

Marka değil de akort problemleri yaşamamak için burguları sağlam keman bulmaya bak yoksa zaten fret mantığı olmadığı için notaları zar zor öğreneceksin bir de üstüne sürekli akort yapmakla uğraşacaksın hatta tellerini kopartacaksın.

Yeni konular

Geri
Yukarı