Çözüldü Kendime isteyeceğim özel tasarım bir tişörtte araba logosu kullanmak telif hakkına girer mi?

• Konuyu başlatan Jptr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 345
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jptr

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, kendime kendin tasarla bir sweatshirt isteyeceğim ve bir araba logosu kullanmak istiyorum ama telif hakkına girer mi bilmiyorum. Büyük ihtimalle bir şey olmaz ama gene de kafama takıldı.

Çözüm
Kisisel bir kullanim olacak. Trademark haklarina sahip olan bir gorselle para kazanmayacaksiniz sonucta. Sorun olmaz.
Kisisel bir kullanim olacak. Trademark haklarina sahip olan bir gorselle para kazanmayacaksiniz sonucta. Sorun olmaz.

Çözüm
Merhaba, kendime kendin tasarla bir sweatshirt isteyeceğim ve bir araba logosu kullanmak istiyorum ama telif hakkına girer mi bilmiyorum. Büyük ihtimalle bir şey olmaz ama gene de kafama takıldı.

Ticari amaç için kullanilmiyorsa sorun yok.

Kişisel kullanım için olacağını sanmam ama YouTube kanalında kullanmak veya bastırıp satış yapmak ihlale girer.

Satmak gibi bir amacım yok, sadece koyacağım markanın kendi ürettiği tişörtü yok ve başkalarının o marka için ürettiği tişörtlerde güzel tasarımlar değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı