Kilo almak için öneri

Crispen

Hectopat
Daha fazla  
Selam ben yaklaşık 3-4 ay önce 1-2 ay spora gittim ve 56 kilolardan 60-61'e çıktım fakat hala zayıf görünüyorum ve en az 70 olmam gerekiyor sanırım. Boyum 1.73 vücut kitle endeksim normal ama zayıf ve çelimsiz görünüyorum. Göğüs kafesim belirgin oluyor. Kilo almak için yüksek kalorili shakeler vs hazırlayacağım ama spora da gitmem gerekli bunun yanında. Ramazan ayı geldiği ve oruç tutacağım için spor yapamayacağım. Şimdiden shakeler ve gainer hazırlayıp kilo alma sürecine girmem doğru olur mu yoksa sporu mu beklemeliyim?

Selam ben yaklaşık 3-4 ay önce 1-2 ay spora gittim ve 56 kilolardan 60-61'e çıktım fakat hala zayıf görünüyorum ve en az 70 olmam gerekiyor sanırım. Boyum 1.73 vücut kitle endeksim normal ama zayıf ve çelimsiz görünüyorum. Göğüs kafesim belirgin oluyor. Kilo almak için yüksek kalorili shakeler vs hazırlayacağım ama spora da gitmem gerekli bunun yanında. Ramazan ayı geldiği ve oruç tutacağım için spor yapamayacağım. Şimdiden shakeler ve gainer hazırlayıp kilo alma sürecine girmem doğru olur mu yoksa sporu mu beklemeliyim?

Cici bebe süt bal karışımını her gün yap ye bayağı kilo aldırır.

Kaç yaşındasın, ramazanda kontrollü güzel bir şekilde definasyon yapabilirsin 1 aylığına yağlardan olabildiğince arınıp sonra bulka devam etsen güzel olur çünkü ramazanda bulk spor vs daha zor oluyor.

Kaç yaşındasın, ramazanda kontrollü güzel bir şekilde definasyon yapabilirsin 1 aylığına yağlardan olabildiğince arınıp sonra bulka devam etsen güzel olur çünkü ramazanda bulk spor vs daha zor oluyor.
24 yaşındayım hocam nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum. Göbekli bir duruma düşmek istemiyorum çünkü aynada o zaman çok kötü görünüyor.

24 yaşındayım hocam nasıl bir yol izleyeceğimi bilmiyorum. Göbekli bir duruma düşmek istemiyorum çünkü aynada o zaman çok kötü görünüyor.

Hocam zaten onun olması imkansız bir şey şu anlık çünkü çok zayıfsınız boyunuzdan dolayı daha hızlı gelişirsiniz bu avantajınızı kullanın derim ve mecbur gelişmek istiyorsanız ramazanda spor yapmalısınız spor yaparken ayrıca protein makro vs hesaplarınız yapmanız lazım ve zayıf olduğunuzdan dolayı bir süre zaten ne yeseniz size kilo olarak gelecek tabii bir yandan da spor yapmanız lazım çünkü yapmazsanız kas değil yağ kazanmış olursunuz son olarak maddi durumunuz ne durumda.

Ve skinny fat misiniz?

Hocam zaten onun olması imkansız bir şey şu anlık çünkü çok zayıfsınız boyunuzdan dolayı daha hızlı gelişirsiniz bu avantajınızı kullanın derim ve mecbur gelişmek istiyorsanız ramazanda spor yapmalısınız spor yaparken ayrıca protein makro vs hesaplarınız yapmanız lazım ve zayıf olduğunuzdan dolayı bir süre zaten ne yeseniz size kilo olarak gelecek tabii bir yandan da spor yapmanız lazım çünkü yapmazsanız kas değil yağ kazanmış olursunuz son olarak maddi durumunuz ne durumda.

Ve skinny fat misiniz?
kamu personeliyim çalışıyorum maddi durumum iyi diyebilirim. skinny fat nasıl görünüyor bilgim yok internetten baktığım kadarıyla kassız göbekli bir modelden bahsediyorsanız hayır normalde göbeğim de yok yemek yediğimde veya çok sıvı tükettiğim zaman oluşuyor sonra gidiyor.

Kamu personeliyim çalışıyorum maddi durumum iyi diyebilirim. Skinny fat nasıl görünüyor bilgim yok internetten baktığım kadarıyla kassız göbekli bir modelden bahsediyorsanız hayır normalde göbeğim de yok yemek yediğimde veya çok sıvı tükettiğim zaman oluşuyor sonra gidiyor.

Tamam güzel o zaman öncelikle maddi durumunuz iyi olduğu bu iş sizin için daha kolay olacak tabii gitgide zorlaşacak ama avantajlısınız.

kamu personeliyim çalışıyorum maddi durumum iyi diyebilirim. skinny fat nasıl görünüyor bilgim yok internetten baktığım kadarıyla kassız göbekli bir modelden bahsediyorsanız hayır normalde göbeğim de yok yemek yediğimde veya çok sıvı tükettiğim zaman oluşuyor sonra gidiyor.
  1. Direnç Egzersizleri: Kas kütlesi artışı için ağırlık kaldırma, vücut ağırlığı egzersizleri ve direnç bantları gibi direnç egzersizleri yapın. Bunu haftada en az 3-4 gün gerçekleştirmeye çalışın.
  2. Kasları Çalıştırın: Tüm vücut antrenmanları yaparak tüm major kas gruplarını hedefleyin. Squat, deadlift, bench press, pull-up, push-up gibi temel hareketler bu amaçla etkilidir.
  3. Doğru Beslenme: Kas kütlesi artışı ve vücut kompozisyonunuzu iyileştirmek için yeterli protein alımı önemlidir. Dengeli bir beslenme programı oluşturun ve sağlıklı yağlar, karbonhidratlar, proteinler ve lif açısından zengin gıdalar tüketmeye özen gösterin.
  4. Kardiyo Egzersizleri: Kardiyo, genel sağlık için önemlidir ve yağ yakımını destekler. Haftada 2-3 gün kardiyo egzersizleri yaparak kalp sağlığınızı ve dayanıklılığınızı artırabilirsiniz. Ancak aşırı kardiyo, kas kütlesinin azalmasına neden olabilir, bu yüzden aşırıya kaçmamak önemlidir.
  5. Yeterli Dinlenme: Kas büyümesi ve iyileşmesi için yeterli uyku almak çok önemlidir. Kasları aşırı çalıştırmaktan kaçının ve antrenman sonrası dinlenme sürelerine dikkat edin.
  6. Hedef Belirleyin: İlerlemenizi izlemek için belirli hedefler belirleyin. Örneğin, belirli bir kilo veya kas kütlesi artışı hedefleyebilir veya belirli bir egzersiz performansı geliştirmeyi amaçlayabilirsiniz.
  7. Uzman Danışmanlık Alın: Eğer mümkünse, bir fitness eğitmeninden veya beslenme uzmanından yardım alarak size özel bir antrenman ve beslenme programı oluşturabilirsiniz
fitnese gittiğinizi düşünüyorum kas kütlenizi arttırmak yani kilo almanız için bu maddeler önemli

Tamam güzel o zaman öncelikle maddi durumunuz iyi olduğu bu iş sizin için daha kolay olacak tabii gitgide zorlaşacak ama avantajlısınız.

1. Direnç egzersizleri: Kas kütlesi artışı için ağırlık kaldırma, vücut ağırlığı egzersizleri ve direnç bantları gibi direnç egzersizleri yapın. Bunu haftada en az 3-4 gün gerçekleştirmeye çalışın.
  2. Kasları çalıştırın: Tüm vücut antrenmanları yaparak tüm major kas gruplarını hedefleyin. Squat, deadlift, bench press, pull-up, push-up gibi temel hareketler bu amaçla etkilidir.
  3. Doğru beslenme: Kas kütlesi artışı ve vücut kompozisyonunuzu iyileştirmek için yeterli protein alımı önemlidir. Dengeli bir beslenme programı oluşturun ve sağlıklı yağlar, karbonhidratlar, proteinler ve lif açısından zengin gıdalar tüketmeye özen gösterin.
  4. kardiyo egzersizleri: kardiyo, genel sağlık için önemlidir ve yağ yakımını destekler. Haftada 2-3 gün kardiyo egzersizleri yaparak kalp sağlığınızı ve dayanıklılığınızı artırabilirsiniz. Ancak aşırı kardiyo, kas kütlesinin azalmasına neden olabilir, bu yüzden aşırıya kaçmamak önemlidir.
  5. Yeterli dinlenme: Kas büyümesi ve iyileşmesi için yeterli uyku almak çok önemlidir. Kasları aşırı çalıştırmaktan kaçının ve antrenman sonrası dinlenme sürelerine dikkat edin.
  6. Hedef belirleyin: İlerlemenizi izlemek için belirli hedefler belirleyin. Örneğin, belirli bir kilo veya kas kütlesi artışı hedefleyebilir veya belirli bir egzersiz performansı geliştirmeyi amaçlayabilirsiniz.
  7. Uzman danışmanlık alın: Eğer mümkünse, bir fitness eğitmeninden veya beslenme uzmanından yardım alarak size özel bir antrenman ve beslenme programı oluşturabilirsiniz.
Fitnese gittiğinizi düşünüyorum kas kütlenizi arttırmak yani kilo almanız için bu maddeler önemli.

Hocam sorum aslında fitnessa nisanda başlasam yağ olarak alır mıyım kiloyu ramazan da fitness a gidemem evde kendi ağırlığım var biraz onlarla ve diğer şınav mekik olarak ancak olur. Beni kötü etkiler mi onu öğrenmek istiyorum.

Bu supplementlerde mükemmel bir şekilde işinize yarar spor ile birlikte kilo almanıza süper yardımcı olur.

Hocam sorum aslında fitnessa nisanda başlasam yağ olarak alır mıyım kiloyu ramazan da fitness a gidemem evde kendi ağırlığım var biraz onlarla ve diğer şınav mekik olarak ancak olur. Beni kötü etkiler mi onu öğrenmek istiyorum.

Yanlış anlamışım üzgünüm evet yağ olarak alırsınız çünkü ağırlık kaldırmadan + yeterli beslenme yapmadan maalesef kilo alamazsınız (kas olarak) kas kütlesi aşağıdaki gibi artar
  1. direnç egzersizleri ve kas hasarı: kas büyümesi genellikle ağırlık kaldırma gibi direnç egzersizleri sırasında meydana gelir. Bu egzersizler, kas liflerine mikro hasar verir. Bu hasar, kasların onarılması ve büyümesi için bir sinyal olarak hareket eder.
  2. kas onarımı ve yeniden inşa: egzersiz sonrası, vücut bu hasarlı kas liflerini onarmak ve yeniden inşa etmek için işe koyulur. Bu süreçte, vücut kas liflerini onarmak için proteinler kullanır ve kas liflerinin daha kalın ve güçlü hale gelmesini sağlar.

Son düzenleme:

Bu supplementlerde mükemmel bir şekilde işinize yarar spor ile birlikte kilo almanıza süper yardımcı olur.

Yanlış anlamışım üzgünüm evet yağ olarak alırsınız çünkü ağırlık kaldırmadan + yeterli beslenme yapmadan maalesef kilo alamazsınız (kas olarak) kas kütlesi aşağıdaki gibi artar
  1. direnç egzersizleri ve kas hasarı: kas büyümesi genellikle ağırlık kaldırma gibi direnç egzersizleri sırasında meydana gelir. Bu egzersizler, kas liflerine mikro hasar verir. Bu hasar, kasların onarılması ve büyümesi için bir sinyal olarak hareket eder.
  2. kas onarımı ve yeniden inşa: egzersiz sonrası, vücut bu hasarlı kas liflerini onarmak ve yeniden inşa etmek için işe koyulur. Bu süreçte, vücut kas liflerini onarmak için proteinler kullanır ve kas liflerinin daha kalın ve güçlü hale gelmesini sağlar.
Evde kas yırtılması icin bir kac agirlik almam gerekecek gibi duruyor. Bu büyüme ve kilo alma işini artik daha fazla ertelemek istemiyorum.

Geri
Yukarı