Kingston Fury SSD alınır mı?

davut1

Hectopat
Merhaba arkadaşlar 1 haftadır SSD almayı düşünüyorum
İlk başta aklimda 2200 civarında fiyatı olan Kingston NV2 vardı bunu almayı düşünüyordum ama bugün aklıma Kingston Fury modeli takıldı sizce aradaki fiyat farkına değer mi hangisini almalıyım önerebileceğiniz başka bir model varsa onu da alabilirim.

Fury modeli 3600 TL
NV2 model 2300.

Kingston Fury Renegade SFYRS/1000G 1 TB PCI-e 4.0 NVMe M.2 SSD 3.935, 79 TL yerine 3.599 TL.

Hangi amaçla kullanacağına bağlı. Fiyatları göz ardı edersek NV2 depolama amaçlı kullanıma daha uygun. Markanın en alt kalite ürünüdür. Fury Renegade her işe gelir. Hızlı ve dayanıklıdır.

Fiyatları da düşününce benzer fiyata daha kalitelisi olduğu için NV2'yi almak mantıklı değil. Öbür tarafta da fiyat avantajı yüzünden Kioxia Exceria Pro modeli Fury Renegade yerine tercih edilebilir.

Hangi amaçla kullanacağına bağlı. Fiyatları göz ardı edersek NV2 depolama amaçlı kullanıma daha uygun. Markanın en alt kalite ürünüdür. Fury Renegade her işe gelir. Hızlı ve dayanıklıdır.

Fiyatları da düşününce benzer fiyata daha kalitelisi olduğu için NV2'yi almak mantıklı değil. Öbür tarafta da fiyat avantajı yüzünden Kioxia Exceria Pro modeli Fury Renegade yerine tercih edilebilir.

Hangisi daha uzun ömürlü olur sizce.

Exceria Pro ile kıyaslandığında Fury Renegade sanıyorum biraz daha uzun ömürlü olacaktır. Daha üstün modeldir. Ancak Exceria Pro da yabana atılmamalıdır. Tatmin edici özellikte ve daha hesaplıdır. Sadece biraz fazla ısınma sorunu vardır. Eğer anakartında dahili soğutucu varsa veya ekstradan 150 liralık soğutucu almaya razı olursan değerlendirilebilir. Laptop ise uzak dur ve Fury Renegade'e yönel.

Kısacası, bilgisayarının M.2 yuvası PCIe 4.0 destekliyorsa NV2 yerine Exceria Pro almak kesinlikle fiyat farkına değer. Eğer yukarıda bahsettiğim gibi sıcaklık sorunu yaşanmayacaksa bu model olur. Laptop ise veya soğutucu ile uğraşamam diyorsan Fury Renegade daha mantıklı. En azından Samsung gibi abantılı değil fiyatı.

Geri
Yukarı