Kingston Hyper X 3K 120 GB SSD Hakkında Yorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sistemimi daha yeni aldım şu şekilde:
Msi mpower max z87 ana kart
İşlemçi core i7 4770k
ram corsaır 2x4gb 1600mhz

Hocam Windows 8 kullanıyorsunuz sanırım , kurtarma sürekli arttığından dolayı mevcut size ayrılan kısım düşüyor. Tabi bir yerden sonra SSD gerçekten de alan kaybı yaratıyor.

Kurtarma kapalı.

- - - Güncellendi - - -

Ne yaptın Mirkan sende? :D

Bende 240 GB modelini kullanıyorum böyle bir sorun yaşamıyorum. 40 GB alan kaybı ciddi sorun bence. Ne kadardır kullanıyorsun sen 1 yıl olmadı sanırım henüz? Bence kontrol et dene bir kez daha öyle bir şey olursa garantiye gönder derim.

İlk formatı 2. ayında attım, daha iki aylıkken bile böyleydi. İlk sistem kurduğumda çok iyiydi.

Bence SSD olarak Samsung 840 Evo 120GB alın. SSD Piyasasında hiç bir SSD 840 Evo ve Pro serisine kafa tutamıyor. (Bknz. CHIP Online Kasım 2013 - Dev SSD Rehberi)

Bence SSD olarak Samsung 840 Evo 120GB alın. SSD Piyasasında hiç bir SSD 840 Evo ve Pro serisine kafa tutamıyor. (Bknz. CHIP Online Kasım 2013 - Dev SSD Rehberi)
Corsair'in performans serisi SSD'leri var, ek olarak 250GB altı 840 EVO modelleri 500+ yazma hızına sahip değil, 410 olması gerek yanlış değilsem.

1 hafta önce aldım , Windows 8.1 Pro kurdum 17 saniyede açılan bilgisayar 9,5-11,5 saniyede açılmaya başladı.Kesinlikle öneririm ; yazma
-okuma hızı ve kontrolcü olarak gayet başaralı , 10/10 veririm.

@Olcay Akgün Kontrolcü olarak SandForce kullanıyor ki buda bu SSD'yi piyasada dolaşan SandForce'lulardan ayırmıyor ve firmware için hepsi SandForce'un eline bakıyor.. Bu arada SSD ile 9-11 SN pek normal değil.

@Olcay Akgün Kontrolcü olarak SandForce kullanıyor ki buda bu SSD'yi piyasada dolaşan SandForce'lulardan ayırmıyor ve firmware için hepsi SandForce'un eline bakıyor.. Bu arada SSD ile 9-11 SN pek normal değil.
Katılıyorum. Benim eski sistemimdeki AMD athlon x4 Windows 8'de 15-16 saniyede açılıyordu SSD olmadan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı