Kingston KC3000 ve ASUS EX-A320M-Gaming AM4 uyumlu mu?

redox7

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston KC3000
Anakart
Asus EX-A320M-Gaming AM4 Soket Anakart
Evet kullanabilirsiniz uyuyumluk açısından sorun olmaz. Fakat anakart pci-e 3.0 desteklediği için tam performansında kullanamazsınız SSD'yi. Eğer ileride anakart değiştirmeyi düşünüyorsanız bu SSD yi alabilirsiniz. Eğer değiştirmem diyorsanız pci 3.0 destekli SSD almanız daha mantıklı.

3000-4000 arası olabilir anakartın şu an bir aciliyeti yok ama yine de önerilerinizi bekliyorum.

Gibi anakartlar işnizi görecektir.

Sağ olun hocam son olarak anakartla PSU uyumluluğu standart mı yoksa belli bir kriter var mı? Kullandığım kasa ve PSU
Vento VG12al 650W 80+ PSU kasa.

Size tavsiyem AM4 için yeni bir anakart almayın boş yere. Eğer anakart değişikliği yapacak olursanız, bütçenizi ayarlayıp AM5 sistem kurmanız daha mantıklı. SSD konusuna gelince; kaliteli üst düzey bir SSD.

Tavsiyeniz için teşekkür ederim hocam ama AM4 AM5 ne bilmiyorum. Şu anki sistemim düşük olsa da istediğim oyunları açıyor. SSD alınca RDR2'yi yüklemek istiyorum fakat yüksek ayarlarda açar mı onu deneyip göreceğim. İmkan oldukça yükseltmeye çalışıyorum fakat AM5'e geçmek maliyetli ve bilgi istiyor gibi :(

Yeni konular

Geri
Yukarı