Diğer Kioxia Exceria G2 1 TB SSD neden 2 yıl garanti ile geliyor

Wheeler Man

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Free World
Yaklaşık 1 hafta önce Ebrarbilgisayar.com'dan 1009 TL'ye Kioxia Exceria G2 1 TB NVMe disk aldım. Ürün bugün elime ulaştı ürünün kutusunu açtığımda arena bilgisayar 2 yıllık garanti belgesiyle karşılaştım.
Ürünü alırken 5 yıllık Toshiba garantisi ile gelmesini bekliyordum ancak bunu görünce bir şaşkınlık yaşadım. Yıllar öncesinde aldığım Samsung M3 portable 1 TB harici hard diskte 3 yıl Samsung Türkiye, 5 yıl Seagate global garanti ile karşılaşmıştım. Kingston A400 240 GB SSD alışverişimde ise 3 yıl Kingston global garantisi ile karşılaşmıştım.
Herhangi bir sorun yaşayacağımı düşünmüyorum ancak ben bu üründe kutusunda da yazan üzere 5 yıllık Toshiba global garantiyi kullanabilecek miyim? Yoksa bu ürün paralel ithalat ürünü olup garantim sadece 2 yıl ile mi sınırlı? Bu durum hakkında bilgisi/fikri olan veya aynı ürünü farklı platformlardan (Amazon vb.) Satın alan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim.

IMG_20230425_102819~2.jpg

IMG_20230425_103931~2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
EXCERIA G2 NVMe™ SSD | KIOXIA - Turkey (Türkçe)
Kendi sitesinde de 5 sene yazıyor. Kioxia'nın kendi müşteri hizmetleriyle iletişime geçmeniz yardımcı olur diye düşünüyorum. Yalnız şöyle bir ibare var:

ÜRETİCİNİN GARANTİLERİ YA (I) SATIN ALMA TARİHİNDEN İTİBAREN ORİJİNAL MÜHÜRLÜ AMBALAJINDAKİ GARANTİ SÜRESİ KADAR YA DA (II) DAHA KISA OLACAK OLAN "KALAN ÖMRÜN" NE KADAR SÜREDE YÜZDE SIFIR OLACAĞINA KADAR GEÇERLİDİR. "Kalan Ömür Yüzdesini" "personal.kioxia.com/support/" adresindeki KIOXIA ürünleri için SSD Utility "Sağlık" ile bulabilirsiniz.

Toshiba kalitesine güvenerek aldım ama umarım Kingston NV2 1TB almadığına pişman etmez. DRAM yüzünden bunu tercih etmiştim. Böyle olacağını bilsem bütçemi bir miktar artırıp Samsung T7 harici SSD alabilirdim. Umarım beni üzmez.

Ebrar Bilgisayar ile iletişime geçtiğimde Arena Bilgisayar'ın distribütör olduğunu ve kendilerinin sadece 24 aylık garanti hakkında bilgi sahibi olduklarını söylediler.

Arena ve Kioxia ile iletişime geçtim. Dönüş yaparlarsa konuya ekleyeceğim. Ama görünen o ki 5 yıllık garantiden yararlanamayacağım.

Kioxia'ya mesajım:
I live in Turkey and I purchased a Kioxia Exceria G2 1TB NVMe SSD that has been imported by Arena Bilgisayar, the distributor for Turkey. I approached this product because it came with a 5-year warranty, but the warranty document that came with it from Arena Bilgisayar is only for 2 years. Is my product eligible for a 5-year warranty, and if so, how can I make use of it?
P/N: ***
S/N: ***

Sistemden aldığım dönüş:
Thank you for your inquiry.
We will review your message and get back to you. Please understand we may choose not to respond depending on the nature of the message. Thank you for your understanding.

Demek "mesajın doğasından" dolayı dönemeyebilirlermiş...

Sistemden aldığım dönüş:
Thank you for your inquiry.
We will review your message and get back to you. Please understand we may choose not to respond depending on the nature of the message. Thank you for your understanding.

Demek "mesajın doğasından" dolayı dönemeyebilirlermiş...

Doğasından çok doğru bir çeviri olmaz. Aslında niteliğinden dolayı demek daha mantıklı. Yani mesajınız gereksizse dönüş yapmayız diyor. Muhtemelen otomatik mesajdır zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı