Kioxia Exceria NVMe SSD ısınıyor

• Konuyu başlatan Onur58
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 222

Onur58

Kilopat
Daha fazla  
1 saat Uncharted 4 oynadıktan sonra SSD ısı durumu böyle 2-3 gün önce aldım. Bu ısı sizce çok fazla mı? Eğer fazlaysa bir SSD soğutucusu alabilirim.

Dosya Ekleri

• ısı.png
    ısı.png
    652,3 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Çok kötü değil ama kötü. Kioxia SSD'lerde ısınma problemi olduğunu duymuştum. Bu fiyata yine de çok F/P ürünleri var.

Tamam o zaman ssd soğutucusu alıyım sorun ortadan kalksın öneriniz var mı ?
Kioxia Exceria bir tık fazla ısınan bir SSD ancak 68 derece bir problem yaratmaz. 75 derece üstü için fazla diyebilirim. O zaman tehlikeli olur.

Yine de en sağlıklısı 55-60 derece civarında gezmesi, 68 bir tık fazla ama dediğim gibi problem yaratmaz.
Bu havalar için çok.
Tabi ki çok fazla hocam, soğutucu almalısınız.
Çok kötü değil ama kötü. Kioxia SSD'lerde ısınma problemi olduğunu duymuştum. Bu fiyata yine de çok F/P ürünleri var.

68 dereceye çıkan SSD zamanla 70 dereceleri de görür. Soğutucu alınmalı diye düşünüyorum yoksa ileride sorun çıkartır.
Genel olarak konuşmak gerekirse 75 derece üstü tehlikeli olur. 70 derece de bir M.2 SSD için az bir değer değil, dediğim gibi normali 55-60 derece civarında olması ancak 70 dereceye kadar da problem yaratacağını sanmıyorum. Eğer performans olarak bir düşüş yaşıyor ise alabilir.

68 derece için ''çok'' fazla demek de pek doğru olmaz, normalin bir tık üstü yani. Aşırılık bir durum yok ortada.

Ben de Kioxia Exceria kullanıyorum, maalesef yük altında ısınıyor. Normalde 65-67 dereceleri görüyor, şu an oda soğuk ve cam açık, belki bu yüzden bu sefer en fazla 60'a çıktı. 1.png

Yeni konular

Geri
Yukarı