Kiralık eve masraf yapmak mantıklı mı?

God.of.atheis.

Hectopat
Arkadaşlar öğrenciyim, yaklaşık 3.5 yıl kalmayı düşündüğüm eve şu an 45-50k civarı demirbaş sayılacak olan (küçük bir mutfak-banyo dolabı, küçük bir cam balkon vs.) masraf yapmak mantıklı mı sizce? Siz olsanız ne yapardınız? Bu evden çıkıp başka evlere yönelsem masraf yapmadan daha güzel bir yerde oturabilirim evet ama kirayı yüksek öderim yaklaşık %25 daha fazla olarak ki ev sahibimde iyi anlaşıyoruz. 1.5 yıldır burada kalıyorum belki masraflardan sonra yıllık zamda güzellikler yapabilir, siz olsanız ne yapardınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kiracının eve masraf yapması kadar saçma bir şey yok açıkçası. Hani kombi kullanırsınız, bozulur, o ödenir mesela ama cam balkon ve mutfak dolaplarının yenilenmesi sizin cebinizden çıkamaz yani çıkmamalı. Onlar kiracının ödeyeceği işler değil. Ev sahibi öder çünkü ev onun. Ödemiyorsa da boş verin kalsın öyle, öğrenci evi nasılsa.

Kirali bir eve masraf yapmayı doğru bulmuyorum ha kullanıcıya yaracak bir şey için masraf yapılacak ise yapılır ama zevkin için bir yeri güzelleştirmek için masraf yapılacak ise doğru bulmuyorum.

Yarın ev sahibi sana çık derse yaptığın hiçbir masrafın karşılığını alamayacaksın. Yani musluk vs. değişimi kabul edilebilir ama bu denli değişikliğe gerek yok.

Aman aman dostum benim abim aynısını yaptı aldıkları yüzünden evden de çıkamıyor, başını ağrıtma durduk yere ileride kendi evin olursa alırsın istediğin kadar eşya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağır masraflara kiracı girmez. Eğer evde yaşanması için zorluk çıkartan kusurlar varsa (kombi olmaması, çatı ve oluklarda çatlak, kapanmayan pencereler vs) o zaman ev sahibi ile konuşulup kiradan masraflar karşılığı düşülür. Yani cebinden para çıkarsa kirayı vermezsin.

Kombi dışında boyama yapılabilir.
Eğer kombiyi değiştirirseniz, eskisini bir kenara koyun gün gelir o evden ayrılırsanız kendi kombinizi alır eskisini geri takarsınız.

Geri
Yukarı