Kişisel verilerime erişildiği için dava açabilir miyim?

Manticicle

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba iyi Sosyaller. Ben 15 yaşındayım ve hiç suç veya başka bir şeye karışmadım. Babamın polis olan bir arkadaşı ise hakkımda araştırma kararı olmamasına rağmen sırf babam izin verdi diye WhatsApp verilerime girmiş. Yani bütün mesajlarımı, ses kayıtlarını, konuşma kayıtlarına bakmış. 1 saat boyunca hem de. Benim özel fotoğraflarıma bile erişmiş. Bu suç değil de nedir arkadaşlar? Tazminat alabilir miyim? Dava edebilir miyim? Neler olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Savcılık kararı olmadan kesinlikle ama kesinlikle böyle bir şey yapamaz. Şikayet edin. Şikayet etme hakkınız var. İlgili polis memuru, görevi kötüye kullanma ve özel hayatın gizliliğinin ihlalinden ceza alır.

Savcılık kararı olmadan kesinlikle ama kesinlikle böyle bir şey yapamaz. Şikayet edin. Şikayet etme hakkınız var. İlgili polis memuru, görevi kötüye kullanma ve özel hayatın gizliliğinin ihlalinden ceza alır.
Teşekkürler. Peki tazminat alma şansım var mıdır hocam?

Merhaba iyi sosyaller. Ben 15 yaşındayım ve hiç suç veya başka bir şeye karışmadım. Babamın polis olan bir arkadaşı ise hakkımda araştırma kararı olmamasına rağmen sırf babam izin verdi diye WhatsApp verilerime girmiş. Yani bütün mesajlarımı, ses kayıtlarını, konuşma kayıtlarına bakmış. 1 saat boyunca hem de. Benim özel fotoğraflarıma bile erişmiş. Bu suç değil de nedir arkadaşlar? Tazminat alabilir miyim? Dava edebilir miyim? Neler olabilir?

Reşit olmadığın için velayetin annen veya babanda. Dava da temsilen senin ebeveynlerine yönlendirilir.

Çocuk 15 yaşında, konu sahibinin gereksiz yükseldiğini düşünüyorum, "git şikayet et" demek bence fevri oluyor.

Sadece takılmışlardır, ki gerçek olsa bile dava açamaz. Kendi başına hareket edecek yaşta değil, babasının durumu bilmesi kâfi.

Kişisel gizlilik diyoruz da, hat çocuğun değil, telefon çocuğun değil. Kişisel olan babasının eşyası, hattı.

Benim önerebileceğim şey, eğer çok gizli insan belgeselleri tutuyorsan telefonunda, 3. parti şifreleme uygulamaları var, onları kullan. Hesap makinesi gibi gözüküp arşiv olarak kullanılan uygulamaları kullan.

Çocuksun, çocukluğunu yaşa.

Yeni konular

Geri
Yukarı