Kitap önerisi

Genellikle klasik okumayan insanlara dostoyevski vs. önerilmesini saçma buluyorum. Özellikle birisi osamu Dazai'nin 'insanlığımı yitirirken' isimli eserini önermiş. Kesinlikle okumanı tavsiye etmem, boşa okumuş olursun. Eğer "normal" kitap okumak istiyorsan jules verne, Jack London ile başlayabilirsin.

İnsanlığımı yitirirken, simyacı, arsen lupen kibar hırsız aldım hocam. Dediğim gibi manga, manwa, novel tarzı kitap okuyordum normalde. Neden boşa okumuş olayım hocam?

İnsanlığımı yitirirken, simyacı, arsen lupen kibar hırsız aldım hocam. Dediğim gibi manga, manwa, novel tarzı kitap okuyordum normalde. Neden boşa okumuş olayım hocam?
Dostum o eseri okumak belirli bir edebi birikim ister. Ağır bir romandır. Ama aldıysan hiç önemli değil, kitaplığına her türlü renk katar.

12 liraya daha güzel hiçbir şey alamazsın. Bir ekmekten bile güzeldir bir kitap 😊
hocam insanlığımı yitiriken hakında bir soru soracağım Bir şey sormak istiyorum. Kitapta yoşiko "hiçbir şey yapmayacağını söylemişti" diye bir cümle kuruyor. Horikita ise "yaşikoyu affetmeni istiyorum sonuçta sende düzgün biri sayılmazsın" diye bir cümle kurmakta. Daha sonra hiçbir şey olmamış gibi fasulyelerini yiyorlar. Bu olay tecavüzmü yoksa tecavüz olarak başlayıp yaşikonunda kendi isteğiyle birlikte olması mı? Ve dazai orada neden yaşikonun yanına gitmek yerine çatıya çıkıp içki içmeye devam etti.
İnsan neyle yaşar? Karamazov kardeşler, suç ve ceza, altıncı koğuş, insanlığımı yitirirken, ezilenler, hayvanlar çiftliği.

Hocam yanlış anlamayın ama bence kitapların ağır gelip gelmeyeceğinin yaşla alakası yok(Birey 5 yaşında değilse). Bence kişinin yaşı değil olgunluğu önemlidir. Ve olgunluğuda bireyin gördüğü ve yaşadığı şeyler belirler.

Not:Bende 16.5 yaşındayım.

Hocam insanlığımı yitiriken hakında bir soru soracağım Bir şey sormak istiyorum. Kitapta yoşiko "hiçbir şey yapmayacağını söylemişti" diye bir cümle kuruyor. Horikita ise "yaşikoyu affetmeni istiyorum sonuçta sende düzgün biri sayılmazsın" diye bir cümle kurmakta. Daha sonra hiçbir şey olmamış gibi fasulyelerini yiyorlar. Bu olay tecavüzmü yoksa tecavüz olarak başlayıp yaşikonunda kendi isteğiyle birlikte olması mı? Ve dazai orada neden yaşikonun yanına gitmek yerine çatıya çıkıp içki içmeye devam etti.

Bence bunlar garip insanlar, arkadaşta değiller. Özellikle anakarakter(Adını hatırlamıyorum) çocukluğunda çok kötü travmalar geçirdi.

Bence bunlar garip insanlar, arkadaşta değiller. Özellikle anakarakter(adını hatırlamıyorum) çocukluğunda çok kötü travmalar geçirdi.

Ya kadına üzüldüm.bunlar evliler kadına tecavüz ediliyor, adam kadını kurtarmak yerine yukarı çıkıp ağlıyor. Arkadaşı bu durumu görüyor oda kadını kurtarmak yerine dazaiye haber veriyor. Kadınla daha sonra hiçbir şey olmamış gibi yemeklerini yiyorlar.

Ya kadına üzüldüm.bunlar evliler kadına tecavüz ediliyor, adam kadını kurtarmak yerine yukarı çıkıp ağlıyor. Arkadaşı bu durumu görüyor oda kadını kurtarmak yerine dazaiye haber veriyor. Kadınla daha sonra hiçbir şey olmamış gibi yemeklerini yiyorlar.
Yani dediğim gibi garip.

Yeni konular

Geri
Yukarı