Kitap okumaya nasıl başlanır?

Ben okumaya Suç ve Ceza ile başladım. Sem yapma bu hatayıç İnsanınömründen ömür gidiyor resmen. Çok sıkıcı bir kitap. Aynı Gökyüzünün Kıyametı gibi fantastik şeyler seviyorsan denenebilir. Onun haricinde ben de yeni olduğumdan pek bir şey bilmiyorum.
Başlangıç olarak Stefan Zweig'in kitaplarını öneririm, kısa ve güzel eserleri var. Ben okurken merak duygusu içimi kaplıyor.

Başlangıç olarak Stefan Zweig'in kitaplarını öneririm, kısa ve güzel eserleri var. Ben okurken merak duygusu içimi kaplıyor.
Hocam ben dünya klasiklerinden pek zevk almıyorum. İnsanların "kitap dediğin böyle olur" dediği kitapları okuyamıyorum. Zevk almıyorum. Bir kaç tane daha önerebilir misiniz?

Hocam ben dünya klasiklerinden pek zevk almıyorum. İnsanların "kitap dediğin böyle olur" dediği kitapları okuyamıyorum. Zevk almıyorum. Bir kaç tane daha önerebilir misiniz?
Sıkmayacak, sürükleyici tarzda istiyorsanız olay örgüsü ve içerik bakımından Paulo Coelho'nun eserlerini önerebilirim. Simyacı ile başlayabilirsiniz. Veronika Ölmek İstiyor ve Jose Saramago'dan Körlük kitabını tavsiye ederim, zaten son yılların en popüler romanlarından. Suç ve Ceza çok uzun bir kitap, Dostoyevski'nin de romanları felsefeyle ilişik olduğundan sıkılman çok doğal, önerdiklerimde bu sıkıntıyı yaşamayacağını söyleyebilirim.

Merhaba arkadaşlar, ben kitap okumayan birisiyim ama kitap okumak istemediğim halde okumam gerekiyor. Kitabı sesli mi sessiz mi okumalıyım? Kitabı hangi pozisyonda okumalıyım?
Sesli sessiz senin bileceğin iş fakat günde en az 15 dk sesli okumanı öneririm. Pozisyon olarak da en rahat ettiğin pozisyonda okuyabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı