Kız arkadaşımla otururken biri laf atarsa ne yapmalıyım?

tucucorrea

Decapat
Yer
Inter
Merhaba. Biri bize laf atarsa ne yapmalıyım? Şahsen çok ilkel düşünüp kavgaya odaklanıyorum ama bir yandan da kız arkadaşımın korkmasını ve üzülmesini de istemiyorum. Bu tarz durumlarda ne yapmam gerekiyor? Kavgaya girişmekten kaçındığımda kendimi ezik ve korkak hissediyorum.

Merhaba. Biri bize laf atarsa ne yapmalıyım? Şahsen çok ilkel düşünüp kavgaya odaklanıyorum ama bir yandan da kız arkadaşımın korkmasını ve üzülmesini de istemiyorum. Bu tarz durumlarda ne yapmam gerekiyor? Kavgaya girişmekten kaçındığımda kendimi ezik ve korkak hissediyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki gibi yapabilirsin.

Kendini korkak hissetmek hüküm yemekten (ya da bıçaklanmaktan) daha iyidir.

Bu böyle böyle birikirse öz güven kaybından bu sefer hiç sevgili yapamayacak duruma düşecek. Türkiye'nin ve özellikle İstanbul sokaklarının genel sorunu hiç güvenli olmaması zaten. Komando falan değilsen sevgilini koluna takıp gezmeyeceksin. Sokaklar psikopat dolu. Sadece bir kızla yan yana yürüdüğünde bile insanlar sanki hakları varmış gibi saçma sapan bakışlar ve sırıtışlar atıyor. Akşam vakitleri de takriben 10-14 yaşlarında, bıyığı terlememiş malum ırktan ergenler sokakta cebindeki bıçağa güvenip milletin karısına kızına laf atıyor. Bu tarz bir durumla karşılaşmadım ama benzerlerinde hep kavga ettim. Belki ben şanslıydım hiç yaralanmadım ama savunmaktan, saldırmaktan korkan biri bu tarz taciz girişimleriyle karşı karşıya kalınca özgüveninde ciddi sıkıntılarla karşılaşır. Ben ortaokula kadar hep dayak yedim bu yüzden.

Kural basit: Nezih sokaklardan gündüz vakti yürü, kalabalık bir erkek grubuyla karşılaşırsan sokağını değiştir, sana salça olan biri madde etkisi altındaysa isterse 7 ceddine sövsün, aldırış etme. Yanında her ihtimale karşı bir savunma aleti taşı. Bireysel silahlanmaya karşı çıkan dingillere de aldırış etme. Bu ülkede sigara vermedi diye komandoyu kalbinden bıçakladılar. Toz pembe bir ülkede yaşamıyoruz. Bırak insanlar farkına varamasın, bir yerleri kesilince anlarlar. Sen farkında ol yeter.

En iyi yöntem uzaklaşmak olur o tipler de genellikle bıçak oluyor hayatınız kararır yolunuzu değiştirin/uzatın vs. olaya bulaşmadan gidin sevgiliniz ile de genellikle gündüz vakitlerinde daha güvenli olacak ortamlarda vakit geçirin bu tür olaylarda kavga etmek en kötüsü olur.

Geri
Yukarı