Kızılay'da yemek yemek neden pahalı?

917382

Hectopat
Daha fazla  
Her hafta sonu Kızılay'dan yemek yiyorum ama fiyatlar pahalı geliyor niyeyse. Bir et dönere 55 lira verdim bu hafta sonu ve o da doyurmadı. Sadece et döner de değil, tavuk döner de pahalı geliyor. Alt tarafı 150 gramlık tavuk dürüm yanında kolayla birlikte 37 lira. Aynı şey pizza için de geçerli. 2 kişilik pizza 100 lira mesela. Düşününce fiyatlar çok pahalı geliyor bana, para dayanmıyor. Tamam ülke ekonomisi kötü ama Kızılay olduğu için de fiyatlar yüksek olabilir mi diye merak etmiyor değilim sonuçta çok kalabalık ve adam oraya fiyat olarak ne yazsa satacak gibi bir şey. Acaba sadece Kızılay'da mı pahalı yoksa sizin yediğiniz yerlerde mi pahalı diye merak ettim. Sizce fiyatlar normal mi yoksa pahalı mı?

Ya Karanfil Caddesi, ya da Selanik Caddesi'nde SR olması lazım. Sanırım oradaki en ucuz yer orası. Her gittiğimde fiyatlar yüzünden oraya girerim. En azından 25-30₺ bütçeyle de karın doyurabiliyorsunuz.
10-15₺ kadar az bütçeniz varsa Necatibey'e kadar yürüyün. Orada ev yemeği yapan birçok yer var. En azından çorbanın yanında ekmek bedava :D Deneyimle sabit.

Ya Karanfil Caddesi, ya da Selanik Caddesi'nde SR olması lazım. Sanırım oradaki en ucuz yer orası. Her gittiğimde fiyatlar yüzünden oraya girerim. En azından 25-30₺ bütçeyle de karın doyurabiliyorsunuz.
10-15₺ kadar az bütçeniz varsa Necatibey'e kadar yürüyün. Orada ev yemeği yapan birçok yer var. En azından çorbanın yanında ekmek bedava :D Deneyimle sabit.
SR'ın karşısında Alpay Lahmacun var. Orada 2 hatay usulü 30 TL'ye geliyor. Tavsiye ederim.

Pahalı olmasını hadi geçtim, bir de ekonominin etkisiyle mekanlar iyice kalitesizleşmeye başladı her şeyden kısıyorlar. Yediğimden bir şey anlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı