Klavye tuşları farklı işlevde çalışıyor

mahber

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba
Mesela;
Enter tuşunun altındaki Shift tuşuna bastığımda 'Ü' harfi
Klavyenin sol taraftaki Shift tuşuna bastığımda 'é' harfi.
'B' harfine bastığımda (YouTube'da ki videonun sesini açıyor)
Neden olabilir?

Bende de oluyordu yeni klavyemde tuslarina basarak sifirladim düzeldi şimdilik ama nedenini çözemedim baya sinir etmişti.

Arkadaşlar merhaba
Mesela;
Enter tuşunun altındaki Shift tuşuna bastığımda 'Ü' harfi
Klavyenin sol taraftaki Shift tuşuna bastığımda 'é' harfi.
'B' harfine bastığımda (YouTube'da ki videonun sesini açıyor)
Neden olabilir?
Benim tahminim şu yönde: Klavyenin dilini (yani Türkçe-F klavye veya Almanca klavye (yüklediğiniz dile göre değişebilir.)) değiştirmişsiniz. Eğer Türkçe dil paketini silmemişseniz "Ctrl + Shift" tuşuna veya göre çubuğunda yer alan (ekranın içerisinde de yer alabilir.) dili değiştirin. Eğer göremezseniz de: Ayarlar > Zaman ve Dil > Dil bölümüne gelip kendi dilinizi seçip en alta indikten sonra klavye ile ilgili bir ayar olacaktı. Oradan "TUR-Q" klavyeyi seçip düzenleyebilirsiniz. Eğer yoksa da, @390845 hocamızın dediği olmuştur. Onu yapın.

Ondan kaynaklı o zaman. Klavyenin içini açıp iyice kurutman dışında yapabileceğin pek bir şey yok.

Şu an kuruyorlar klavyeninn içindeki kağıda benzer bir şey ile yazdığımda halen aynı şekilde çalışmıyor.
Benim tahminim şu yönde: Klavyenin dilini (yani Türkçe-F klavye veya Almanca klavye (yüklediğiniz dile göre değişebilir.)) değiştirmişsiniz. Eğer Türkçe dil paketini silmemişseniz "CTRL + Shift" tuşuna veya göre çubuğunda yer alan (ekranın içerisinde de yer alabilir.) Klavye düzenini değiştirin.

Olmadı başka bir çözüm lazım.

Geri
Yukarı