Çözüm Klavye tuşları yapışkan tuşlar problemi

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

718242

Picopat
Ekran görüntüsü 2023-11-25 162245.png

Bu bölümden yapışkan tuşları kapatabilir ve tuşlardan ses geliyorsa alttaki kutucuğun tikini kaldırabilirsiniz.
Tesadüfen Shift tuşu basılı kaldığında fark ettim. Çözülmesi çok zor bir problem oluşuyor Windows 11 de yapışkan tuş etkinleştiğinde.
Bu bölümden tuşların basmadığını ya da ses çıkardığını fark ederseniz düzeltebilirsiniz.

Arkadaşlar dalga geçilcek bir konu değil. Yarım saat tuş sesleriyle klavye'yi kullanmak zorunda kalmıştım. Çok can sıkıcı bir durum. Basit olsada Böyle bir konu bulunsun istedim. Böyle bir konu yoktu hiç bir yerde. Bu problemin denetim masasından kaynaklandığını yada microsoft'un saçmalığı olduğunu bilemezdim?
Bende nasıl düzeltileceğini bilemeyen arkadaşlar. uğraşmasınlar diye açtım konuyu.

Bu arada yapışkan tuşlar gerçektende adama yapışıp kalıyor çok gereksiz ve işlevsiz birşey neden var onuda anlamış değilim.

Tuş sesi nerden geliyor onu bile anlamam 15 dakikamı aldı. Ben kasada sıkıntı var sanıyordum :)
Denetim masasından yapmana gerek yoktu ayarlar üzrinden de yapabiliyorsun?

Bilen arkadaşlara bu konu çok yersiz geliyor olabilir. Ama bilmeyen ve anlamayan kullancılar için açtım bu konuyu. Lütfen gülmeyi kesin :)

Geri
Yukarı