Klavyeye kola dökülmesinden sonra tuşların yanlış basması

Bütçe
şuanlık yok
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
aşırı kötü bir bilgisayarım var yazmaya utanıyorum
Merhaba bu konuyu telefonumdan açıyorum.
Merhaba ilk önce ben sabah dikkatsizliğimden "masaüstü klavyeme" kola döküldü hemen temizledim iyice kuruladım saç kurutma makinesı filanda kullandım klavye şu an kup kuru ve tuşları yanlış algılıyor mesela "Windows tuşuna bastığımda güvenlik seçenekleri açılıyor sadece Windows tuşuna basınca" şu an klavye alamam ve garantisi de yok ne yapabilirim? Ekran klavyesiylee oyun oynuyorum şu an param 0 bir dahaki aya alabilirim ancak bir çözümü filan varsa yazabilir misiniz?

Merhaba bu konuyu telefonumdan açıyorum.

Merhaba ilk önce ben sabah dikkatsizlikğimden "masaüstü klavyeme" kola döküldü hemen temizledim iyice kuruladım saç kurutma makinesı filanda kullandım klavye şu an kup kuru ve tuşları yanlış alıgılıyor mesela "Windows tuşuna bastığımda güvenlik seçenekleri açılıyor sadece Windows tuşuna basınca" şu an klavye alamam ve garnatiside yok ne yapabilirim ekran klavyesiyler oyun oynuyorum şu an param 0 bir dahaki aya alabilirim ancak bir çöüzümü filan varsa yazabilir misiniz?

Klavyem Performax Gaming xargon.

Şekerden dolayı tuşlar yapış yapış olmuştur. Klavyenin tuşlarını söküp teker teker şekerlerini silmediğin sürece düzelmez. Aslında tam olarak hepsini düzeltebileceğini de sanmıyorum. Öbür aya kadar idare etmesini sağlarsın ancak.

Şekerden dolayı tuşlar yapış yapış olmuştur. Klavyenin tuşlarını söküp teker teker şekerlerini silmediğin sürece düzelmez. Aslında tam olarak hepsini düzeltebileceğini de sanmıyorum. Öbür aya kadar idare etmesini sağlarsın ancak.

Hayır Windows tuşuna kola gelmedi ama basınca Windows tuşuna güvenlik seçenekleri açılıyor ve tuşları teker teker çıkarıp silip tekrar taktım düzelmedi.

Su dökülseymiş, hemen klavyenin elektriğini kesip kuruyuncaya kadar 1-2 saat beklenebilir veya içini açıp kuru bir bezle ıslaklığı alabilirdiniz. Fakat kola başka bir mevzu. Kola eğer şekerliyse kısa devre yapabilir. Ayrıca oksitlenme de mümkün.

Klavyeyi açıp içini temizleyebildiğiniz kadar temizleyin ancak kesinlikle suyla veya ıslak bir bezle silmeyin. Kuru bir bezle silin. Eğer benim klavyemdeki gibi kartın üstü açılır değil ise pek bir şey yapabiliceğiniz yok. Kartın iki tarafını da temizlemek gerekiyor.

İzopropil alkol vs ile daha iyi bir şekilde temizlenebilir belki. Ama kola sudan daha zararlı.

Su dökülseymiş, hemen klavyenin elektriğini kesip kuruyuncaya kadar 1-2 saat beklenebilir veya içini açıp kuru bir bezle ıslaklığı alabilirdiniz. Fakat kola başka bir mevzu. Kola eğer şekerliyse kısa devre yapabilir. Ayrıca oksitlenme de mümkün.

Klavyeyi açıp içini temizleyebildiğiniz kadar temizleyin ancak kesinlikle suyla veya ıslak bir bezle silmeyin. Kuru bir bezle silin. Eğer benim klavyemdeki gibi kartın üstü açılır değil ise pek bir şey yapabiliceğiniz yok. Kartın iki tarafını da temizlemek gerekiyor.

İzopropil alkol vs ile daha iyi bir şekilde temizlenebilir belki. Ama kola sudan daha zararlı.
Tamam kutusuna koyup kapattım yenisini alacağım.

Tamam kutusuna koyup kapattım yenisini alacağım.

Yani, hocam istiyorsanız klavyenin kartını ılık suyla iyicene bir süre temizlemeyi deneyebilirsiniz. Eğer pek bir çareniz kalmadıysa. Çünkü o devreler, içeride içecek bekledikçe oksitlencek.

İyicene sudan geçirdikten sonra kuru bir bezle bütün nemi almaya çalışın. Sonra kuru ve sıcak bir yerde 1-2 gün bekletin. Tuşlar da temiz ise bir araya getirip çalışması için umut etmekten başka çare yok.

Direkt çöpe atmak yerine kurtarmayı denemekten zarar gelmez.

Yani, hocam istiyorsanız klavyenin kartını ılık suyla iyicene bir süre temizlemeyi deneyebilirsiniz. Eğer pek bir çareniz kalmadıysa. Çünkü o devreler, içeride içecek bekledikçe oksitlencek.

İyicene sudan geçirdikten sonra kuru bir bezle bütün nemi almaya çalışın. Sonra kuru ve sıcak bir yerde 1-2 gün bekletin. Tuşlar da temiz ise bir araya getirip çalışması için umut etmekten başka çare yok.

Direkt çöpe atmak yerine kurtarmayı denemekten zarar gelmez.

Hocam garantiye verdim bekliyorum çıkmasını.

Geri
Yukarı