Koddan silinen tablo Database'de silinmiyor

anthonysoprano

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, spring projeme kod üzerinden tablo ekledim. Daha sonrasında bu tablodan bir tane sütun çıkartmak istediğimde silmeme rağmen MySQL üzerinden hala görüntüleyebiliyorum, sebebi nedir? Mesela ensar adında bir tablo ekledim koddan daha sonra bunu koddan silmeme rağmen database üzerinden silinmedi.

1706182158923.png

1706182174549.png

Bir drop sorgusu çalıştırdınız mı? Koddan silmek dediğiniz şey projenizden class ya da field çıkarmak ise db bundan etkilenmez.

Liquibase ya da flyway gibi migration tool u kullaniyorsan oradan yapabilirsin bunu.
hbm2ddl = auto olsa bile maplenmemis column drop edilmez.
spring prop'larini paylasabilir misin? ( application-props.yaml ya da properties dosyasi )

Eger her defasinda sifir km db olusturmak istiyorsan ( dev, staging ortamlarda isteriz bunu bazen ) create-drop kullanabilirsin ama dikkat et veri kaybina.

Liquibase ya da flyway gibi migration tool u kullaniyorsan oradan yapabilirsin bunu.
HBM2ddl = Auto olsa bile maplenmemis column drop edilmez.
Spring prop'larini paylasabilir misin? ( application-props. Yaml ya da properties dosyasi )

Eger her defasinda sifir km dB olusturmak istiyorsan ( dev, staging ortamlarda isteriz bunu bazen ) create-drop kullanabilirsin ama dikkat et veri kaybina.

Dostum merhaba, spring. Jpa. Hibernate. Ddl-Auto = Update.
Spring. Datasource. URL= jdbc:mysql://xx.xxx.x.x:x/xxx
Spring. Datasource. Username = root.
Spring. Datasource. Password = XXXX.
Spring. Datasource. Driver-class-name = com. MySQL. Cj. Jdbc. Driver, application properties böyle. Ddl = Auto olmasına rağmen bazı columnları falan otomatik droplamıyor.

Dostum merhaba, spring. Jpa. Hibernate. Ddl-Auto = Update.
Spring. Datasource. URL= jdbc:mysql://xx.xxx.x.x:x/xxx
Spring. Datasource. Username = root.
Spring. Datasource. Password = XXXX.
Spring. Datasource. Driver-class-name = com. MySQL. Cj. Jdbc. Driver, application properties böyle. Ddl = Auto olmasına rağmen bazı columnları falan otomatik droplamıyor.

Tamam, ben de onu anlatmaya calisiyorum zaten. Entity'de maplemedigin column drop edilmez Auto-Update konfigurasyonunda.

Ya migration tool kullanmalisin ve kendin DDL yazmalisin ya da Create-Drop konfigurasyonuyla calisip her defasinda temiz DB olusturmalisin ( Veri kaybi olusur bunda, ne yaptigini bilmeden yapma )

Tamam, ben de onu anlatmaya calisiyorum zaten. Entity'de maplemedigin column drop edilmez Auto-Update konfigurasyonunda.

Ya migration tool kullanmalisin ve kendin ddl yazmalisin ya da create-drop konfigurasyonuyla calisip her defasinda temiz dB olusturmalisin ( veri kaybi olusur bunda, ne yaptigini bilmeden yapma )

Java springde migration nasıl yapacağım?

Geri
Yukarı