Köpeğim havlıyor sıkıntı olur mu?

ValveAdalet

Centipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, köpeğim çok ağlıyor eve gireceğim diye. Yönetim ile konuşup köpeği pazar günü vereceğimizi söyledim fakat komşumla konuşmadım. Yönetim şikayet eden olursa söylerim dedi ama annem ile ben çok tedirginiz komşular bir şey diyecek diye. Bu tedirginliği nasıl atarız?

Bekleyerek...
Şikayet eden olursa da yapacak bir şey yok. Kimse pazara kadar beklemek zorunda değil. Köpeği yatışıtırmak daha mantıklı bir seçenek.
1. Ben ne yapayım köpeğe? Eve alsam av köpeği ev de de havlıyor daha fazla sesi çıkıyor.
2. Bazen köpek uyuyor yandakiler ses yapıyor uyanıp onlara havlıyor.
3. Köpeği sokağa mı atayım? Veya ağzını iple mi bağlayayım?

Köpek havlaması şikayetten kalktı doğa sesi olarak geçiyor. İstedikleri kadar şikayet etsinler nafile tabii apartman kurallarınızda köpek havlaması diye bir şey yoksa.
Büyük ihtimal yok çünkü başkası da Golden besliyor havlıyormuş o da. Ama kiracıyız ve ev site yönetiminin ve site yönetimi arardı rahatsız oldular diye.

Ne? Sokağa atmak, iple bağlamak ciddi misiniz?
Arkadaş demiş ya kimse dinlemek zorunda değil diye.
Yanlış eğitildiği için havlıyor.
Gel eğit kardeşim. Köpeğin ne eğitimi var ne bir şeyi. Terasta baktığım ve vereceğim köpeği niye eğiteyim ben? Bu arada eğitmek hiç ama hiç kolay değil 1 eğitim için 5, 6 gününü vermen lazım.
Kiracıysanız köpek havlıyor diye evden çıkartırlar siz köpeği bir hayvansevere sahiplendirin.
Köyde bir akrabaya vereceğiz zaten. Pazar günü gelip alacak.

Geri
Yukarı