Köpek aşılarının gecikmesi sorun yaratır mı?

Cemtastan23

Hectopat
Makaleler
1
Yavru bir köpek sahipleneceğim ancak acilen 1-1.5 aylığına şehir dışına çıkmam gerek. Bırakabileceğim kimse yok, yanımda götürmeyi planlıyorum ve doğal olarak aşı da yaptıramayacağım bu süre boyunca. Gideceğim yer kırsal bir alan olduğu için dış parazitlerden de çok korkuyorum açıkçası. İdare etmesi açısından parazit tasması almayı düşünüyorum. Zaten yavru olduğu için dışarı çıkaramam, olabildiğince de diğer hayvanlardan uzak tutacağım. Bir sorun oluşturur mu?

Şehir dışına git evine gidince al yavruyu.
Zaten öyle yapabilsem konuyu açmam hocam :D
Yavruyu tanıdığım birinden sahiplenmiyorum o yüzden sırf benim için bir süre daha bakmaz muhtemelen. Bu olay elektronik bir ürünü fabrikada üretmek gibi de değil yani bunu sahiplenemezsem başkası sahiplenecek ve başka köpek de bulamayacağım şu an ki yavru gibi.

Zaten öyle yapabilsem konuyu açmam hocam :D
Yavruyu tanıdığım birinden sahiplenmiyorum o yüzden sırf benim için bir süre daha bakmaz muhtemelen. Bu olay elektronik bir ürünü fabrikada üretmek gibi de değil yani bunu sahiplenemezsem başkası sahiplenecek ve başka köpek de bulamayacağım şu an ki yavru gibi.
Köpek otelleri var orlara bırakabilirsiniz köpeğin aşısı olmadan dışarı çıkmaması gerekir.

Orada aşı için veterinere vs. götürebiliyorlar mı?
Hiç bilmiyorum bazıları köpeklerini köpek oteline bırakır ama nekadar iyi bakarlar bilmiyorum gitceğin şehirde veteriner yokmu?

Yada şimdi hangi şehirdeysen düzgün bir veterinere git sor aşısız şehir dışına götürsem sorun olur mu diye.

Hiç bilmiyorum bazıları köpeklerini köpek oteline bırakır ama nekadar iyi bakarlar bilmiyorum gitceğin şehirde veteriner yokmu?

Yada şimdi hangi şehirdeysen düzgün bir veterinere git sor aşısız şehir dışına götürsem sorun olur mu diye.
Dediğim gibi hocam kırsal bir alana gitmem gerekiyor bir süreliğine, şehir merkezine bayağı uzak. Birkaç ilçe var ama orada veteriner olsa bile çok güvenmiyorum o tarz yerlere. Eğer sahiplenirsem ilk iş olarak soracağım ama işte aşısız olması çok büyük sorun derse ne yapacağımı bilmiyorum, sahiplenmeden öğrenirsem ona göre sahiplenip sahiplenmeyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı