Kontaktör tutmuyor

sweeny

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar evin elektrik hattında bir problem oluştu ve kontaktör tutmuyor. Gece gece elektriksiz kalmamak adına paletin olduğu yere bir kalem sıkıştırdım, şu an evdeki prizlerin çoğu çalışmıyor sadece 1 2 tanesinde elektrik var.

Yarına kadar bu şekilde kullanmamda bir sakınca var mı sizce? Birde problemin nedeni hakkında ön görüsü olan var mıdır acaba?

Muğlada yaşıyorum çok fazla nem var acaba ondan dolayı mı prizlerde kaçak vesaire oluştu acaba diye düşündüm.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-08-22 at 01.58.52.jpg
    WhatsApp Image 2023-08-22 at 01.58.52.jpg
    62,9 KB · Görüntüleme: 21
Merhaba. Açık balkon, vb. dış havaya açık yerlerde kapalı (kapaklı olan) prizler yerine açık prizler balkonunuzda varsa havadaki aşırı nemle iç iletkenleri ıslanıp kaçak akım rölesini attırabilir. Bir kaçak akım rölesini bu şekilde çok geçici olarak kullanırsınız. Bu rölenin devamlı düşmesine neden olan kaçak akım yetkili elektrikçiyle tespit edilip ortadan kaldırılmış olmalıdır. Bu şekilde kullanarak kaçak akım rölesinin atma fonksiyonunu sürekli bloke etmiş olursunuz, bu şekliyle kullanımı devamlı kullanımda doğru olmayan bir kullanım şekli olmuş olur. Kolay gelsin.

Merhaba. Açık balkon, vb. dış havaya açık yerlerde kapalı (kapaklı olan) prizler yerine açık prizler balkonunuzda varsa havadaki aşırı nemle iç iletkenleri ıslanıp kaçak akım rölesini attırabilir. Bir kaçak akım rölesini bu şekilde çok geçici olarak kullanırsınız. Bu rölenin devamlı düşmesine neden olan kaçak akım yetkili elektrikçiyle tespit edilip ortadan kaldırılmış olmalıdır. Bu şekilde kullanarak kaçak akım rölesinin atma fonksiyonunu sürekli bloke etmiş olursunuz, bu şekliyle kullanımı devamlı kullanımda doğru olmayan bir kullanım şekli olmuş olur. Kolay gelsin.
Selamlar,

Yorumlarınız için teşekkürler. Problem bizim dairede ya da binada değilmiş sanırım. Gece elektrik ekipleri sorunu giderdiler ve düzeldi. Bahsettiğiniz üzere bu şekilde devre dışı bırakarak kullanmak riskliydi sadece bir kaç saat için bu şekilde kullanmak durumunda kaldım.

Geri
Yukarı