Çözüldü Korsan oyun virüs bulaştırdı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Barisgzl1

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel core i7 7770HQ 16 GB Ram 1050 Ti
Korsan oyun indirdim, HDD böyle oldu. Çözüm nedir?

375074

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam, hani nasıl çözdüğünüzü yazsanız, aynı probleme sahip arkadaşlar da faydalansa?
Kaspersky HDD tarattım düzeldi ve oyunun tüm dosyalarını sildim.
Sabit diskteki veriler duruyor mu? Eğer duruyorsa format falan atmayın. Oyun, sabit diske "autorun" yani otomatik çalıştır kurmuştur. Yani, hani bilgisayarınıza ISO bağlayınca, çift tıklarsanız ne yapacağınızı sorar ya o işte.
Diske girin, "gizli dosya ve klasörleri göster" seçeneğini başlattan arayıp etkinleştirin ve "autorun.inf" "autorun.exe" v.s dosyalar varsa silin ya da ekran görüntüsü atın. Formata gerek yok. Daha sonra Kaspersky'ın deneme sürümü ile bilgisayarı iyice tarayın.
Çok teşekkür ederim.
Korsan kullanıcıyım bilindik sitelerden indirme yaptığın zaman hiçbir sorun yaşamazsın korsanda virüs varmış vs vs fazla abartıdan ibaret. Ha yok değil bazılarında var ama sen bilindik sitelerden indirirsen yorumlarınıda okursan özellikle kendini güvence altına almış olursun ben öyle yapıyorum. Forumumuz korsana destek vermiyor aslında bende korsan kullanmak istemiyorum ama kimse çıkıpta demesin korsan kullanmayın diye bu fiyatlarda orjinal kullanılmıyor kusura bakmayın benim babam asgari ücretli işçi ben ise üniversite öğrencisiyim ayrıyetten part time çalışıyorum anca geçiniyorum. Ve benim gibi olan arkadaşlarımız için yeni oyunlar ateş parası. Yarın Devil May Cry 5 geliyor bakın steamde deluxe edition 426 tl bir öğrencinin 1 hatta benim 2 aylık kiram.

Hocam, hani nasıl çözdüğünüzü yazsanız, aynı probleme sahip arkadaşlar da faydalansa?
Kaspersky HDD tarattım düzeldi ve oyunun tüm dosyalarını sildim.
Sabit diskteki veriler duruyor mu? Eğer duruyorsa format falan atmayın. Oyun, sabit diske "autorun" yani otomatik çalıştır kurmuştur. Yani, hani bilgisayarınıza ISO bağlayınca, çift tıklarsanız ne yapacağınızı sorar ya o işte.
Diske girin, "gizli dosya ve klasörleri göster" seçeneğini başlattan arayıp etkinleştirin ve "autorun.inf" "autorun.exe" v.s dosyalar varsa silin ya da ekran görüntüsü atın. Formata gerek yok. Daha sonra Kaspersky'ın deneme sürümü ile bilgisayarı iyice tarayın.
Çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Onu denetim masasından silin ayrıca hayatımda ilk defa 1 terabayt olan bir virüs gördüm sırayla denetim masası Resident Evil kaldır ondan sonra Steam'dan oyun yükleyin.

Sorunu çozeli 1 seneden fazla oldu üste belirtmiştim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı