Steam "Kredi kartı bilgileriniz kredi kartı şirketiniz tarafından reddedildi" hatası

Evr3n

Centipat
Daha fazla  
Steam üzerinden alışveriş yapmaya çalıştığımda bu ekran ile karşılaşıyorum. Bakiyemi kontrol ettim, yeterli bakiyeye sahibim, kredi kartım Ziraat Bankası. Bunun bir çözümü var mı?
Screenshot_1.png

Yakın vakitte yüklü miktarda alışveriş yaptıysanız ya da Steam üzerinden satın almaya çalıştığınız oyunun fiyatı yüksekse böyle sorunlar oluşabiliyor. İndirim döneminde 4 gün beklemişliğim var. En son bankayı aradım da öyle çözdüm. 3000TL’ye oyun mu alınır diye bir sorgulamak istemiş banka.

Yakın vakitte yüklü miktarda alışveriş yaptıysanız ya da Steam üzerinden satın almaya çalıştığınız oyunun fiyatı yüksekse böyle sorunlar oluşabiliyor. İndirim döneminde 4 gün beklemişliğim var. En son bankayı aradım da öyle çözdüm. 3000TL'ye oyun mu alınır diye bir sorgulamak istemiş banka.

5 dolar yatırım yapacağım, dolar olduğu için mi böyle hata ile karşılaşıyorum düşünmedim değil.

O zaman biraz bekleyin ve tekrar deneyin. En az 1 saat bekleyin ve art arda satın almaya çalışmayın. Sistemsel olarak Papara’da yaşadığım bir problemdi. Bekleyince düzeliyordu.

O zaman biraz bekleyin ve tekrar deneyin. En az 1 saat bekleyin ve art arda satın almaya çalışmayın. Sistemsel olarak Papara'da yaşadığım bir problemdi. Bekleyince düzeliyordu.

Steam dolara dönüşmeden önce aynı kart üzerinden alışveriş yapabiliyordum. En son 30 Kasım'da denemiştim olmamıştı, kış indirimi diye yeniden denedim fakat indirimden yararlanamıyorum dolardan kaynaklı gibi geliyor. Emin olmak için sormak istedim ilgilendiğiniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı