Kredi kartından yapılan işlemleri savcılık bulabilir mi?

suchasme

Hectopat
Arkadaşlar geçtiğimiz hafta kredi kartımdan 53 bin TL harcama yapılmış. Bunu kesinlikle ben yapmadım ve bilgim ve onayım dahilinde değil. Kredi kartı zaten dolapta paketinin içinde duruyordu.

İşlemler için bankadan itiraz oluşturdum fakat bana harcamalar onay kodu girilerek yapıldığı için bir şey yapamıyoruz dediler ve ben şok oldum. Harcamalar yapıldığında bana ne bir onay kodu ne bir SMS ne de bildirim geldi. Kart bilgilerime nasıl ulaşıldı nasıl onay kodu alındı aklım almıyor. İmkansız bir şey.

Ben derhal Cumhuriyet Savcılığına gidip tüm bilgileri verdim, durumu detaylı açıklayıp dilekçe vererek suç duyurusunda bulundum.

Savcılık bu harcamayı yapan kişileri bulabilir mi?

1715619153960.png

Savcıya verdiğim dilekçe :
1715619244307.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Banka bilgileri verirse her şeyi bulabilirler.

Arkadaşlar geçtiğimiz hafta kredi kartımdan 53 bin TL harcama yapılmış. Bunu kesinlikle ben yapmadım ve bilgim ve onayım dahilinde değil. Kredi kartı zaten dolapta paketinin içinde duruyordu.

İşlemler için bankadan itiraz oluşturdum fakat bana harcamalar onay kodu girilerek yapıldığı için bir şey yapamıyoruz dediler ve ben şok oldum. Harcamalar yapıldığında bana ne bir onay kodu ne bir SMS ne de bildirim geldi. Kart bilgilerime nasıl ulaşıldı nasıl onay kodu alındı aklım almıyor. İmkansız bir şey.

Ben derhal Cumhuriyet Savcılığına gidip tüm bilgileri verdim, durumu detaylı açıklayıp dilekçe vererek suç duyurusunda bulundum.

Eki Görüntüle 2194746

Savcıya verdiğim dilekçe:
Eki Görüntüle 2194749

Devlet bulur.

Eki Görüntüle 2194746

Savcıya verdiğim dilekçe:
Eki Görüntüle 2194749

Kartını patlatmışlar geçmiş olsun.

Siber suçlara devredilir sanırım bu iş ve merak etme 7 ceddine ulaşır devlet. Zaten önemli olan ulaşması değil bankanın sana zararını tazmin etmesi. Senin kredi kartı güvenliğini banka sağlamalı, bu sorumluluk onlarda, eğer savcılık harcamaların iraden dışı oluştuğunu görürse bankaya ödetir zaten merak etme. Bir avukattan yardım almanı öneririm, bu borcu ödemeli misin şu an yoksa ödemeyip sürüncemede mi kalmalı vs. sor bunları, çünkü şu an ödesen bu olay sonuçlanana kadar ödediğin paranın değeri düşebilir vs. detayları var. Gerçi faiziyle geri alırsın da... Sen bi avukatla görüş, savcılığa gittiğini belirt ve nasıl bi yol izlemen gerektiğini sor, bankaya dava yolu açık bu konuda çünkü başta da dediğim gibi senin kredi kartı güvenliğini banka sağlamalı.

Ayrıca geçmiş olsun dostum, umarım zararsız çıkarsın bu işin içinden.

Valla Garanti onay kodu girsem bile riskli gördüğü işlemleri hemen onaylamıyor bazen. Bankadan şikayetçi olmak daha mantıklı.

Başvurulabilecek tüm yerlere başvurdum. Savcılık -Türkiye bankalar birliği hakem heyeti - Tüketici hakem heyeti - bankanın kendisine

sonuçları bekleyeceğim, ve sonrasında bankaya da dava açmayı planlıyorum.

1715695302172.png

Geri
Yukarı