Kredi kartını internet alışverişi için güvene alma

443595

Hectopat
Babamın kredi kartı QNB Finansbank fix kart. İnternetten alışveriş yapmaya çok karşı biri. İndirim falan olduğu zaman onun yüzünden alamıyorum. Bu kartı internet alışverişlerinde kullanırken ödemeyi tamamladığımız son anda SMS ile kod gönderme işlemi falan var mı?

Bu karttan ziyade site ile ilgili bir durum. Sitenin 3D Secure desteği varsa gelir, yoksa gelmez. Daha fazla güvenlik için, Sanal Kart oluşturabilirsiniz. Sanal Kart işlemlerini, QNB Mobil üzerinden yapabilirsiniz.

3D Secure seçeneğini işaretlerseniz oluyor.
Her sitede bu ibare yok. Bazılarında direkt 3D Secure'a atarken bazı siteler direkt para çekimini yapıyor. Misal Amazon ve Steam'de 3D Secure yok. Direkt çekiliyor para. Ama Hepsiburada'da dediğiniz gibi opsiyonel misal.

Hepsiburada üzerinden alışveriş yapacağım 3D secure desteği var mıdır?
Evet, var. "3D Secure kullanmak istiyorum" kutucuğunu işaretleyerek 3D Secure kullanabilirsiniz.

Sanal kart ile alışveriş yapabilirsin, istediğin kadar limit belirlersin, mesela ürün 200 TL ise 200 TL'lik limit belirlersin karta önce. Sonra alışverişi yaparsın. Sonra sanal kartı limiti 0'a düşer zaten hatta kartı silebilirsin. Sanal kartta tamamen farklı 16 haneli kart numarası oluşuyor zaten.

Her sitede bu ibare yok. Bazılarında direkt 3D Secure'a atarken bazı siteler direkt para çekimini yapıyor. Misal Amazon ve Steam'de 3D Secure yok. Direkt çekiliyor para. Ama Hepsiburada'da dediğiniz gibi opsiyonel misal.

Evet, var. "3D Secure kullanmak istiyorum" kutucuğunu işaretleyerek 3D Secure kullanabilirsiniz.
Teşekkürler hocam.

3D secure ve sanal kart kullanırsanız, sorun olmaz.
Bizimkiler de başta yanaşmıyordu, şimdi de dışarıdan almıyoruz. 2-3 kere alışveriş yaparsanız ve güzel indirim yakalarsanız alışırlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı