Kripto ile maaş almak legal mi?

Reira

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler,

Bir konu hakkında danışmak istiyorum.

Bugün linkedln üzerinden yabancı bir şirketle iş görüşmesi yaptım ve görüşme sırasında Binance üzerinden kripto ile maaş ödemesi yapıldığı söylendi.
Bu şekilde maaş almak legal mi ve vergilendirilmesi nasıl oluyor? Ayrıca güvenlir midir?

Şimdiden cevaplar için teşekkürler.

Kripto paraların alınıp satılması, saklanması, hediye edilmesi, madencilikle üretilmesi yasaldır ancak kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılması yasal değildir.

Zannetmiyorum, kripto yasal bir şey değil zaten, gelir olarak gösteremezsiniz, dolayısıyla gelir vergisini de ödememiş olursunuz.

Beni daha çok endişelendiren işvereninizin neden böyle bir yola başvurduğu. İllegal bir durum olabilir.
Çok da illegal durum aramamak lazım. Kendi ülkelerinde vergi kaçırıyorlar demek ki.
Kendin gelir beyanatında bulunabilirsin. İlla brüt maaştan emiklenmesi gerekmiyor.
Onun takibi nasıl olacak ki? Kişi 1000 dolar maaş alıyor mesela 900 dolar olarak gösterir. 100 dolarlık kısım sorgulanmaz bile.

Çok da illegal durum aramamak lazım. Kendi ülkelerinde vergi kaçırıyorlar demek ki.

Onun takibi nasıl olacak ki? Kişi 1000 dolar maaş alıyor mesela 900 dolar olarak gösterir. 100 dolarlık kısım sorgulanmaz bile.
Kafana göre beyan etmiyorsun. Dünyadaki herkes sabit gelirli değil. Ticaret yapanından tut, Twitch'de yayın açanına kadar herkes bu şekilde vergi öder. Çok temel bir şeydir aslında.

Yeni konular

Geri
Yukarı