Kron XC 150 2020 yerine carraro Force 750 2021 aldım

mimario

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. Akşamları vs. arkadaşlarla dolaşırız diye bisiklet alalım dedik. Dün kron XC150 aldım mağazadan ve sabah teslim edeceklerdi. Ama akşam araştırma yaptığımda çok fazla olumsuz yorum gördüm kron ile alakalı. O yüzden Kron'u iade edip bugün carraro Force 750 aldım. Aslında Mosso Wildfire'da çok aklımı çeldi ama carraro satan bayinin esnaflığı ve ilgisi daha pozitif olduğundan onu tercih ettim. Bu yaklaşık muadil sayabileceğimiz üç bisiklet arasında kullanıcı yorumlarını merak etmekteyim. Sizce iyi mi ettim? 2021 olduğundan üzerinde schwalbe Smart sam lastikler ile geldi. Diğer iki marka mitas marka lastik kullanıyor. Dayanıklılık, kullanım ve kullanılan parça kaliteleri arasında yorumlarınızı iletirseniz sevinirim. Ayrıca yeni bisiklet kullanıcısına tavsiyeleriniz neler olur?

Akşamları kullanacağınız bilgisinden yola çıkarak sanırsam şehir içinde kullanacaksanız, eğer öyleyse yol bisikleti tavsiyesinde bulunabilirim. Bir de tam bütçe belirtirseniz daha iyi olur.

Dediğim gibi Cross motor kullanıcısıyım. Dağa taşa da sürmeye gideriz. Ayrıca pandemi süresince kilo aldım biraz ve spor olarak ta kullanacağım.

Dediğim gibi Carraro Force 750 aldım bile. Kullanıcı yorumlarını merak etmekteyim sadece. Çünkü araştırma yapınca okuyacak çok şey bulamadım bilgisayar parçaları gibi.

Cevap için teşekkürler bu arada.

Merhabalar. Akşamları vs. arkadaşlarla dolaşırız diye bisiklet alalım dedik. Dün kron XC150 aldım mağazadan ve sabah teslim edeceklerdi. Ama akşam araştırma yaptığımda çok fazla olumsuz yorum gördüm kron ile alakalı. O yüzden Kron'u iade edip bugün carraro Force 750 aldım. Aslında Mosso Wildfire'da çok aklımı çeldi ama carraro satan bayinin esnaflığı ve ilgisi daha pozitif olduğundan onu tercih ettim. Bu yaklaşık muadil sayabileceğimiz üç bisiklet arasında kullanıcı yorumlarını merak etmekteyim. Sizce iyi mi ettim? 2021 olduğundan üzerinde schwalbe Smart sam lastikler ile geldi. Diğer iki marka mitas marka lastik kullanıyor. Dayanıklılık, kullanım ve kullanılan parça kaliteleri arasında yorumlarınızı iletirseniz sevinirim. Ayrıca yeni bisiklet kullanıcısına tavsiyeleriniz neler olur?
2015'ten beri Kron bisiklet kullanıyorum, şu an XC150 27,5'' Hidrolik Disk kullanmaktayım, gayet memnunum. Sadece tutma yerleri soyuluyordu onlar için de 15 liraya daha iyi bir parça aldım. Hayırlı olsun bu arada. İyi günlerde sürmeniz dileğiyle.

2015'ten beri Kron bisiklet kullanıyorum, şu an XC150 27,5'' Hidrolik Disk kullanmaktayım, gayet memnunum. Sadece tutma yerleri soyuluyordu onlar için de 15 liraya daha iyi bir parça aldım. Hayırlı olsun bu arada. İyi günlerde sürmeniz dileğiyle.
Teşekkürler hocam. Kron aldım normalde. Ödemesini de yaptım ama akşam yorumları okuyunca canım sıkıldı. Bu işler şans işi tabi. 10-12 yıl önce aldığım Salcano Astro bisikletim tepe tepe kullanmama rağmen sapasağlam duruyor daha. Ama yine de fiyatlar bu kadar artmışken insan daha ince eleyip sık dokuyor işte. Hidrolik disk fren Kron XC150'ler 3000 TL ye kadar geldi. Maddi durumum olmasına rağmen bana çok yüksek geldi. Carraro bir çok aksesuarla beraber aynı paraya geldi. Açıkçası düşündüğüm bütçenin üzerine çıkmış bulundum ama aldık bir kere ve uzun yıllar kullanacağız İnşallah.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Ben de sizlere sağlıklı huzurlu sürüşler dilerim.

Ben XC150 sahibi değilim ama deneyimlediğim zaman o kadar iyi bir ağırlık denge merkezi olmadığını fark ettim. Yüksek hızda viraja girince viraj içine çok eğilmenize izin vermiyor birde.

Teşekkürler hocam. Kron aldım normalde. Ödemesini de yaptım ama akşam yorumları okuyunca canım sıkıldı. Bu işler şans işi tabi. 10-12 yıl önce aldığım Salcano Astro bisikletim tepe tepe kullanmama rağmen sapasağlam duruyor daha. Ama yine de fiyatlar bu kadar artmışken insan daha ince eleyip sık dokuyor işte. Hidrolik disk fren Kron XC150'ler 3000 TL ye kadar geldi. Maddi durumum olmasına rağmen bana çok yüksek geldi. Carraro bir çok aksesuarla beraber aynı paraya geldi. Açıkçası düşündüğüm bütçenin üzerine çıkmış bulundum ama aldık bir kere ve uzun yıllar kullanacağız İnşallah.

Güzel dilekleriniz için teşekkür ediyorum. Ben de sizlere sağlıklı huzurlu sürüşler dilerim.
Hocam Carraro Kron'dan marka olarak daha iyidir zaten. Ben çok iyi fiyata almıştım. 1300 liraya gelmişti geçen sene
Ben XC150 sahibi değilim ama deneyimlediğim zaman o kadar iyi bir ağırlık denge merkezi olmadığını fark ettim. Yüksek hızda viraja girince viraj içine çok eğilmenize izin vermiyor birde.
Ben şu ana kadar fark etmedin açıkçası. Olabilir.

Kron çöpten ibaret, Salcano bile daha iyi ama o da kötü.

Ben XC150 sahibi değilim ama deneyimlediğim zaman o kadar iyi bir ağırlık denge merkezi olmadığını fark ettim. Yüksek hızda viraja girince viraj içine çok eğilmenize izin vermiyor bir de.

Ağırlığın birleştiği bir yer yok çünkü açı olarak bir bisiklet standardına uymuyor, malzeme desen incecik kağıt gibi bir şey. Gözümün öndünde o bisiklet yüzünden arkadaşımın kolu da kırıldı, Salcano'nun bile bu bütçede bisikletleri vasat olmasına rağmen daha sağlam.

Fiyatlar gerçekten çok zamlanmış.

Dün Kron Xc150 + zırhlı Rubeno 1 çift lastiğe 3250 TL vermiştim. İade ettim.

Mosso Wildfire sordum. Üzerinde Mitas lastikle beraber en son 2900 dedi.

Carraro Force 750 2021 model, kilit, suluk, lastik jeli, ön-arka usb şarjlı far seti, kablosuz hız göstergesini 3000 TL' ye aldım.

Açıkçası bulunduğum ilde Decathlon var ve Rr St530 isimli yeni modeli de ilgimi çekmişti ama bu oldukça makul fiyata geldi. Muadillerine göre de daha çok içime sindi. Sadece Mosso Wildfire arka vites takımı bir üst modeldi. Bu ise oldukça kaliteli bir lastik ile geliyor.

Haftasonuna kadar yağış var bulunduğum ilde. Yani test edemeyeceğim bu süre zarfında.

Lastik için bile carraro tercih edilir çok iyi olmuş bence , ne kadara aldınız ?

Geri
Yukarı