Çözüm Kubuntu 20.04.2 login ekranından sonra sistemin donması

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Kubuntu 20.04.2 LTS kullanıcısı olarak login ekranında şifremi girdikten sonra sistem öylece donuyor, sadece fare oynuyordu. Login ekranında Ctrl+Alt+F3 (sizde farklı bir kombinasyon olabilir, farklı kaynaklarda Ctrl+Alt+F1 olarak yazmışlar, Ctrl+Alt tuşlarına basarken F tuşlarını teker teker deneyebilirsiniz) ile TTY ekranını açıp kullanıcı adı ve şifremi girdikten sonra startx komutunu girince uzun bir bekleyişin ardından aşağıdaki hatayla karşılaşıyordum:

Kod:
xauth:  timeout in locking authority file /home/kullanıcı adı/.Xauthority

Biraz daha bekleyince siyah ekrana düşüyordu.

TTY ekranında startx komutunu girip Ctrl+C yaptığımda ise üstteki hatadan sonra siyah ekrana düşmeden masaüstüne ulaşıyordum.

Meğer çözümü çok basitmiş, /home/kullanıcı adı/ konumundan .Xauthority dosyasını silince sorun beklemediğim kadar kolay bir şekilde çözüldü. Bu işlemi komut ekranından aşağıdaki komutla yapabilirsiniz:
Bash:
rm /home/kullanıcı adı/.Xauthority

İlgili dosyayı silip sistemi yeniden başlattıktan sonra sorunsuz bir şekilde login ekranını geçip masaüstüne ulaştım. İlgili dizinde de yeni bir .Xauthority dosyası oluştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı