Kulak üstü kulaklık önerisi

neonvitor

Hectopat
Selam, sporda ve dışarıda genellikle kullandığım Anker Q10 kulaklığını üst bir modelle değiştirmek istiyorum. Spesifik olarak bir sebebim yok, kulaklık güzel ama biraz daha üst bir model alırsam verdiğim paraya değecekse almayı düşünüyorum.

Senheiser önerimdir.

O kadar ucu açık bir cevap ki...

Selam, sporda ve dışarıda genellikle kullandığım Anker Q10 kulaklığını üst bir modelle değiştirmek istiyorum. Spesifik olarak bir sebebim yok, kulaklık güzel ama biraz daha üst bir model alırsam verdiğim paraya değecekse almayı düşünüyorum.

Bütçe verirseniz model önerebilirim.

Ergonomisi herkese uymaz ama Anker Q45 iyi bir tercih. Bütçe çıkmazsa Q20i de bakabilirsiniz. Onun ergonomisi çok daha iyi.

Q45 ses kalitesi berbat, sadece konfor ve ANC için üretilmiş bir ürün. Arctis Nova 3 ve liberty 4'ü Auto EQ ile düzeltip karşılaştırdım arada belirgin ses kalite farkı var.

Q45 ses kalitesi berbat, sadece konfor ve ANC için üretilmiş bir ürün. Arctis Nova 3 ve liberty 4'ü Auto EQ ile düzeltip karşılaştırdım arada belirgin ses kalite farkı var.

Q45 kullanıyorum. Ses kalitesi doğru EQ yapıldığı zaman mükemmel. Aksine konforun ve ANC'nin iyi olmadığını düşünüyorum. Q20I'nin konforu ve ANC'si daha başarılı hatta.

Q45 kullanıyorum. Ses kalitesi doğru EQ yapıldığı zaman mükemmel. Aksine konforun ve ANC'nin iyi olmadığını düşünüyorum. Q20ı'nin konforu ve ANC'si daha başarılı hatta.

Ses kalitesini hangi cihazla karşılaştırdın? Autoeq ile eşitleyip hafif v shape ile denedim ortalama hatta daha kötü bir ses performansı olan Arctis Nova 3 modelinden bile daha kötü bir ses kalitesi var. Tizleri gayet güzel fakat onun dışındaki mid ve bas kısmı hiç net değil, müziğin arkasında kalıyor. Bas modunu açınca da tiz ve midler yok olmasın diye onları da yükseltmişler hepten kötü oluyor. Söylediğim şey metal gibi mid ve bas seslerin daha yoğun olduğu müziklerde daha belirgin oluyor deneyebilirsin.

Ses kalitesini hangi cihazla karşılaştırdın? Autoeq ile eşitleyip hafif v shape ile denedim ortalama hatta daha kötü bir ses performansı olan Arctis Nova 3 modelinden bile daha kötü bir ses kalitesi var. Tizleri gayet güzel fakat onun dışındaki mid ve bas kısmı hiç net değil, müziğin arkasında kalıyor. Bas modunu açınca da tiz ve midler yok olmasın diye onları da yükseltmişler hepten kötü oluyor. Söylediğim şey metal gibi mid ve bas seslerin daha yoğun olduğu müziklerde daha belirgin oluyor deneyebilirsin.

Bass gitaristim. Direkt olarak alanım bahsettiğin şeyler. Bass kesinlikle net, net olmasa şu anda kullanıyor olmuyordum herhalde. Bass modu zaten rezalet bir şey. Bunu kabul ediyorum, ses adeta boğuklaşıyor. Ayrıca şu anda deli gibi Pentagram dinleyen bir insanım. Hem bass çalarken hem de müzik dinlerken oldukça memnunum. Bu bahsettiklerim EQ yaptıktan sonraki hali. EQ'suz cihazının sesini ben de sevmiyorum.

Bass gitaristim. Direkt olarak alanım bahsettiğin şeyler. Bass kesinlikle net, net olmasa şu anda kullanmaz olmuyordum herhalde. Bass modu zaten rezalet bir şey. Bunu kabul ediyorum, ses adeta boğuklaşıyor. Ayrıca şu anda deli gibi pentagram dinleyen bir insanım. Hem bass çalarken hem de müzik dinlerken oldukça memnunum. Bu bahsettiklerim EQ yaptıktan sonraki hali. EQ'suz cihazının sesini ben de sevmiyorum.

Daha üst bir model deneyimlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız hocam. Bu fiyat bandında çok bir alternatifi yok zaten ya bütçeyi arttırıp HS80 Wireless, G PRO X Wireless'ya da bu modellerin daha uygun ve kablolu modelleri daha mantıklı bir tercih bana göre.

Yeni konular

Geri
Yukarı