Çözüldü Kule tipi işlemci soğutucusu fan yönleri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

omerkose32

Hectopat
Arkadaşlar bende 2 fanlı kule tipi işlemci soğutucusu var. En verimli şekilde çalışabilmesi için fanların yönleri;
1-Ikisi de soğutucu bloklara doğru üflemeli,
2-Ikisi de soğutucu blokların dışına doğru üflemeli,
3-Birisi soğutucu blok içine diğeri de soğutucu blok dışına doğru üflemeli.
Sizce hangisi doğru? Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.

Arkadaşlar bende 2 fanlı kule tipi işlemci soğutucusu var. En verimli şekilde çalışabilmesi için fanların yönleri;
1-Ikisi de soğutucu bloklara doğru üflemeli,
2-Ikisi de soğutucu blokların dışına doğru üflemeli,
3-Birisi soğutucu blok içine diğeri de soğutucu blok dışına doğru üflemeli.
Sizce hangisi doğru? Şimdiden teşekkür ederim cevaplarınız için.
3. seçenek en doğru seçenektir. PUSH-PULL konfigürasyonunda olmalı.

Hocam, 3 ve egzoz fanına doğru üflemeli.

Ama şöyle bir durum var konuyla biraz alakasız soğutma bloğu fazla büyük olunca içerdeki hava akımını engelliyor ve ekran kartı daha fazla ısınmaya başlıyor ben AMD stok soğutucuyla ekran kartını kullanırken boşta 30 dereyken şu an T6 Ultra ile boşta 50 derece alıyorum ama fanlar çalışmazken fanları açınca yine 30 dereceye düşüyor.

Ama şöyle bir durum var konuyla biraz alakasız soğutma bloğu fazla büyük olunca içerdeki hava akımını engelliyor ve ekran kartı daha fazla ısınmaya başlıyor ben AMD stok soğutucuyla ekran kartını kullanırken boşta 30 dereyken şu an T6 Ultra ile boşta 50 derece alıyorum ama fanlar çalışmazken fanları açınca yine 30 dereceye düşüyor.
Evet bunu Arctic kule tipi alınca ben de yaşadım. Anakartta Micro ATX olduğu için arada çok az pay var. Ne kadar iyi soğursa soğusun ekran kartının arka plakasına bir miktar etki ediyor.

Geri
Yukarı