Kullandığım işlemcinin fanı çalışmıyor

Okan Kurt

Decapat
İyi günler herkese. Öncelikle sistemim biraz eski ve kullandığım işlemcinin soğutma fanı çalışmıyor. Bilgisayarı çalıştırdığım anda sadece 1 2 dakika çalışıp duruyor ve bir daha hiç çalışmıyor. Bu da işlemcinin çok ısınmasına yol açıyor, bırakacağım linkte görünüyor. Teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tutukluk yaptığı esnada elinle döndürmeyi denedin mi?

Evet onu da denedim hatta biraz da bastırdım çektim falan belki altındaki demire temas ediyordur diye ama yok çalışmadı
Fan kablonuzda, anakartın fan portunda veya fanın kendisinde bozukluk olabilir. BIOS'a girdiğinizde CPU Fan görünüyor mu?

Bunu denemedim ama bakayım buna da.
Fanın ortasındaki etiketi kaldır, delik göreceksin. O deliğe evde motor yağı varsa biraz dök, 10-15 saniye bekle ve delikten taşanları peçete ile sil, büyük ihtimal çalışacaktır.

Yok olmadı yeni bir fan bulup onu deneyeceğim başka seçenek kalmadı sanrım.

Evet onu da denedim hatta biraz da bastırdım çektim falan belki altındaki demire temas ediyordur diye ama yok çalışmadı

Bunu denemedim ama bakayım buna da.

Yok olmadı yeni bir fan bulup onu deneyeceğim başka seçenek kalmadı sanrım.
Hocam merhaba bende aynı sorunu yaşıyorum acaba çözüm bulabildiniz mi?

Arkadaşlar benzer bir sorunla cebellesiyorum. Dizustu bilgisayarimin guc tusunu bastiktan sonra CPU fani 30 saniye donuyor ve sonra duruyor bilgisayarim acilmiyor, sorunun ne oldugunu anlayamadım varsa onerisi olan çok mutlu.
Olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı