Kullanıcı kaydı sisteminde otomatik ID atama mı yapılmalı manuel mi?

Dediğiniz gibi yapmayı düşündüm son çare olarak. Ama bana hiç mantıklı gelmedi. Ben foregin key kullanmadan iki ayrı tablo oluşturup verileri alıp kullanıcı verilerini kullanıcıya, ürünleri de ürünler tablosuna kaydetmekten hiçbir farkı kalmıyor o zaman. Yani foreign key kullaniyorsam otomatik olarak tüm verilerin ait olduğu tabloya kaydolmasi lazım. Kaydoluyorda zaten ama foreign key null geliyor. Neyse artık dediğiniz gibi yapacağım. Diğer türlü veri geliyor foreign null geliyor.

Teşekkür ederim yardımınız için. Ben sadece mantığını anlayamadım. Ürünlere gelen bir veriyi niye bir daha ürünlere set etmek zorunda oluyorum. Teşekkür ederim.

Yani veriyi zaten ben array olarak gönderiyorum. Veri array olarak geliyor. Sonra bu arrayi bir daha bir array objesine kaydedince ne değişiyor? Ben yeni bir array objesine kaydetmediğim zaman ürünler ürün tablosuna.

Yıllardır relational dB ile uğraşmadım ben de çok yardımcı olamıyorum, entity configurasyonunu kurcalayarak hangi durumda nasıl davranıyor inceleyin, belki istediğiniz gibi bir çözüm bulursunuz.

Şuradakini inceleyin mesela.

Yardımınız için çok teşekkür ederim. Sorunun çözümüne ulaşmış oldum sayenizde. Çözümün açıklamasına da dediğiniz gibi araştırıp bakacağım.

Yani veriyi zaten ben array olarak gönderiyorum. Veri array olarak geliyor. Sonra bu arrayi bir daha bir array objesine kaydedince ne değişiyor? Ben yeni bir array objesine kaydetmediğim zaman ürünler ürün tablosuna.
Configde bir yerde eksiklik, gözden kaçan bir şey, eksik kalmış bir annotation olmalı, product sınıfında customer fieldında cascade.all tanımlanması gibi bir şey sorunu çözebilir, deneme yanılma ile yapabilirsiniz. Yani bir şekilde spring, customer ile product arasındaki relationu tam anlayamıyor ve customer nesnesini persist edip de customer'ın idsini productların foreign keyi olarak atayamıyor tek seferde, manuel işlem gerekiyor, brute force ile tüm annotation kombinasyonları gerekirse denenebilir bence:) Kolay gelsin.

Geri
Yukarı