Kuş alırken nelere dikkat edilmeli?

Makaleler
2
Yer
Türk Telekom Arena
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, ben kuş alacağım da (muhabbet kuşu) alırken nelere dikkat etmeliyim, güven sağlamak için ne yapmam lazım? Konuşmayı kaç hafta da öğrenir? Yavru almaya düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yavru alırsanız büyütürken dikkatli olun, nazik kuşlar oldukları için incitmemeye çalışın.
Yavru olduğu için uçurmaya çalışmayın, daha çok büyüdüğünde uçurun. Büyüdüğünü düşünüyorsanız odadaki bütün kapıları kapatıp yere bırakın. Eğer ki uçuyorsa sağlıklı büyümüştür. Kuş alırken kesinlikle canlı olmasına bakın. Birkaç kere dokunun eğer ki canlı bir şekilde tepki veriyorsa onu alabilirsiniz.
Ancak durgun ve halsiz kuşları almayın. Kuş büyüdükten sonra sürekli onunla sohbet edin. Dediklerinizi.
Sürekli tekrarlarsanız. Kuş ötmek yerine konuşabilir? Kuşlar anne ve babalarının yanında yetişip onların seslerini tekrarlarlar. Yani siz konuşursanız sizin sesiniz ile ötebilir.
Bakımına dikkat edin.
Çok ilgi gösterin çünkü böyle kuşlar ilgi ile alışırlar. Size alıştıktan sonra sizden kaçmaz, yanınızda arkadaş olarak da gezdirebilirsiniz :D.

İlk 1 hafta kafesine yemine alışana kadar yemi elinden ver yoksa yiyemez ve ölür.
Kuşa yakın davran zamanla alışacaktır.
Muhabbet kuşları konuşmayı zor söker bizde var 1.5 yaşında biz eğitmedik ama kolay kolay konuşamaz.
Büyüdükleri zaman onun sevdiği sebze meyvelerden ufak ufak ver çok hoşuna gider. (Bizim ki marul canavarı)
Gibi gibi şeyler. Ayrıca Internet'ten de bakabilirsin.

Teşekkür ederim, ben pet shopdaki adama söylerim o zaman canlı olsun diye.

Pet shop görevlilerine güvenmeyin. Onlar ellerinde kalan ve cansız kuşları size kakalayacaklardır. Dediğim gibi kuşa 2 3 kere dokunmayı deneyin. Eğer ki dokunmaya izin yoksa kuşu korkutmayı deneyin ve tepkisine bakın. En canlı kuşu almayı deneyin. Böylece sağlıklı bir kuşa sahip olacaksınız :).
Örnek olarak kuşun karşısına geçip 2-3 kere alkış yapabilirsiniz.

Pet shop görevlilerine güvenmeyin. Onlar ellerinde kalan ve cansız kuşları size kakalayacaklardır. Dediğim gibi kuşa 2 3 kere dokunmayı deneyin. Eğer ki dokunmaya izin yoksa kuşu korkutmayı deneyin ve tepkisine bakın. En canlı kuşu almayı deneyin. Böylece sağlıklı bir kuşa sahip olacaksınız :).

Teşekkür ederim.
1 Ay oldu kuşumu alalı, elime alıştı omuzuma çıkıp duruyor.

Adama söylemiştim canlı kuş istiyorum diye, verdi. 100% eğitiliyor demişti.
Vefat etti...

Son düzenleme:
Teşekkür ederim.
1 Ay oldu kuşumu alalı, elime alıştı omuzuma çıkıp duruyor.

Adama söylemiştim canlı kuş istiyorum diye, verdi. 100% eğitiliyor demişti.
Vefat etti...
Kafeste birşey eksik olabilir. Yeminde sorun olabilir ya da kuşun genetik bir hastalığı olabilir. Kuş alırken petshop değil de üreticilerden almak daha doğru. Bir de kuş seçerken kafeste duran sakin bitkin kuşları değilde canlı kuşları seçmek daha doğrudur.

Kafeste birşey eksik olabilir. Yeminde sorun olabilir ya da kuşun genetik bir hastalığı olabilir. Kuş alırken petshop değil de üreticilerden almak daha doğru. Bir de kuş seçerken kafeste duran sakin bitkin kuşları değilde canlı kuşları seçmek daha doğrudur.
Canlı idi zaten. Bi an hastalandı. Hep kendi kakasını yiyordu yem varken.

Geri
Yukarı