Kuşlar için tavsiye edilen ürünler

Skorpi

Kilopat
Değerli dostlar birçok veteriner ile görüştüm, görüştüğüm kişileri iyice araştırdım. Bana çoğunluk olarak linkteki kuş kumu ve kuş yemini tavsiye etti bende sizlerle paylaşmak istedim.

Papağanlarda beslenme-yararlı yiyecekler (linkin aşağısında gerekli bilgiler mevcut)

Versele laga prestige anasonlu kuş kumu.

Versele laga nutrıbırd pelet kuş yemi - B14.
Himalaya tuz.
Mürekkep balığı kemiği.
Mineral blok gaga taşı.
Kuşlar için akıllı yemlik.
Muhabbet kuşu suluğu.

Konudaki yemlerin fiyatları bana pahalı geldiği için ben linkteki ürünü kullanıyorum 1.5 yıldır herhangi bir sorun görmedim + sadece yem ile beslemiyorum Konum'daki papağanlar'da beslenme yararlı yiyecekler Linkdeki sebze, meyve ve bakliyat vs veriyorum günlük. Bu şekilde 1.5 yıldır devam ediyorum kuşuma bakmaya hiçbir sorun yok kuşumda herhangi bir hastalık vs. yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizde her konuda çok dikkat ediyorduk herşeyin en kalitelisini parasına bakmadan alıyorduk ama bir anda hastalandı ne yaptıysak kurtaramadık. Uçakla İzmir'e getirdik yoğun bakımda 5 gün kaldı ve kaybettik.

Ne kadar dikkat edersen et hiç tahmin etmeyeceğin bir yerden sorun çıkabilir.

Allah uzun ömür versin.

Değerli dostlar birçok veteriner ile görüştüm, görüştüğüm kişileri iyice araştırdım. Bana çoğunluk olarak linkteki kuş kumu ve kuş yemini tavsiye etti bende sizlerle paylaşmak istedim.

Papağanlarda beslenme-yararlı yiyecekler (linkin aşağısında gerekli bilgiler mevcut)

Versele laga prestige anasonlu kuş kumu.

Versele laga nutrıbırd pelet kuş yemi - B14.
Himalaya tuz.
Mürekkep balığı kemiği.
Mineral blok gaga taşı.
Kuşlar için akıllı yemlik.
Muhabbet kuşu suluğu.

Konudaki yemlerin fiyatları bana pahalı geldiği için ben linkteki ürünü kullanıyorum 1.5 yıldır herhangi bir sorun görmedim + sadece yem ile beslemiyorum Konum'daki papağanlar'da beslenme yararlı yiyecekler Linkdeki sebze, meyve ve bakliyat vs veriyorum günlük. Bu şekilde 1.5 yıldır devam ediyorum kuşuma bakmaya hiçbir sorun yok kuşumda herhangi bir hastalık vs. yok.

Ben yem olarak Gold wings Premium for adult budgies kullanıyorum gerçekten yem çok kaliteli ve kuşum bayılıyor. 2 3 aydır bu yemi tercih ediyorum kaliteli yem arayanlara önerimdir. Yemi bittiğinde paketin köşesini bile görse tanıyor ve yemek için çıldırıyor verince de yiyişini göreceksiniz. Aldığım hiç bir yemde bu kadar doya doya yediğini hatırlamıyorum.

Konudan bağımsızım ama ayna koymak sorun yaratır mı?
Ayna asla koymayın kimse tercih etmiyor. Kuşunuzs öğrettiğiniz kelimeleri kuş unutuyormuş ve bir çok soruna neden oluyor. Muhabbet Kuşu Ayna Takılmaması için 4 Neden - Ev Kuşları

Ayna asla koymayın kimse tercih etmiyor. Kuşunuzs öğrettiğiniz kelimeleri kuş unutuyormuş ve birçok soruna neden oluyor. Muhabbet Kuşu Ayna Takılmaması için 4 Neden - Ev Kuşları

Biz koymuştuk, kelimeleri falan unutmadı ancak yanına başka kuşlar geldiğinde onunla ilgilenmedi bile. Bütün gün kafesi açık olsa bile ayna başından ayrılmıyordu, birkaç hafta yanına başka bir kuş koyduk ikisi de aynanın diğer tarafına geçip kendilerine bakıyorlardı nadiren kafesten çıkıp perdelere falan konuyorlardı veya mutfaktaki aynaya gidiyorlardı.

Bizde her konuda çok dikkat ediyorduk her şeyin en kalitelisini parasına bakmadan alıyorduk ama bir anda hastalandı ne yaptıysak kurtaramadık. Uçakla İzmir'e getirdik yoğun bakımda 5 gün kaldı ve kaybettik.

Ne kadar dikkat edersen et hiç tahmin etmeyeceğin bir yerden sorun çıkabilir.

Allah uzun ömür versin.

Bizimki de üşütmüştü, genelde bünyeleri zayıf olduğundan atlatamıyorlarmış. Bizde kaybettik 😢

Biz koymuştuk, kelimeleri falan unutmadı ancak yanına başka kuşlar geldiğinde onunla ilgilenmedi bile. Bütün gün kafesi açık olsa bile ayna başından ayrılmıyordu, birkaç hafta yanına başka bir kuş koyduk ikisi de aynanın diğer tarafına geçip kendilerine bakıyorlardı nadiren kafesten çıkıp perdelere falan konuyorlardı veya mutfaktaki aynaya gidiyorlardı.
Hiç aynayı kaldırdınız mı? Büyük ihtimalle kurtuluşu yoktur aynayı bir yere kaldırsanız aşırı asabileşebilir.

Hiç aynayı kaldırdınız mı? Büyük ihtimalle kurtuluşu yoktur aynayı bir yere kaldırsanız aşırı asabileşebilir.

Aynen dediğiniz gibi oldu, aynayı aldığımızda 2 gün boyunca ciyak ciyak ötmüştü.

He aynen aynayı alıyorum ya mesela ful ötüyor ya da gagasıyla böyle dişliyorya aynayı mesela ayna pisleniyor onda da öyle yapıyor temizliyorum bir şey kalmıyor.

Bizimki bir de omzumuza gelip suratımıza saldırıyordu aynayı aldığımızda 😅

Geri
Yukarı