Kusurlu monitör iadesi nasıl olur?

443479

Hectopat
Merhaba, internet üzerinden aldığım monitör ölü pikselli çıktı. Ürünü iade ettim, satıcı cihazı servise göndermiş. Serviste satıcıya geri göndermiş. Buradaki konularda belirtilen bir piksel olsa bile değişim olması gerekli olduğuna dair mahkeme kararları var. Şimdi ben THH başvurumda 14 günlük cayma hakkımı satıcı kullandırmıyor diye mi başvurayım (bugün son gün) yoksa kusurlu ürün dolayısı ile mi başvurayım? Kusurlu ürün diye başvursam, cihaz elimde yok; onlarda. Bilirkişilik bir durum olursa nasıl olacak?

Cayma hakkını kullan. Monitörü tüm aksesuarları ( jelatin vs. dahil ) ile güzel bir şekilde kutusuna koyup paketle iade et gitsin. Bazı markalar birkaç ölü pikseli kabul edilebilir olarak görüp iadeyi kabul etmiyorlar.
2020'de Vatan'dan 3 tane monitör almıştık, sağ olsunlar monitörleri tek tek depodan getirip inceledik. Hatta 2 tanesinde birer tane ölü piksel çıktı, direkt kaldırıp depodan başka monitör getirmişti. Çok memnun kaldım. Yine monitör alacak olsam ilk Vatan'a giderim. Çok yardımcı olmuşlardı zamanında.

Benim başıma 2 kere ölü pikselli geldi aynı monitör, şimdi 3.'ye değişim yaptırmak üzereyim. Hangi firmadan aldiniz? Zaten direkt cayma hakkınızı kullanabilirsiniz, tekrardan sipariş verebilirsiniz.

Başvuru detayında iki durumuda belirtin hocam. Birinde ayıplı ürün, birinde cayma hakkı. Satıcı iki hakkınızıda engellemiş.

Aynen öyle yap. THH ye dilekçe doldururken ürünü iade etmek istedim, tamir istemedim ama servise göndermişler yaz. Kanun maddesi ortada zaten. Tüketici ayıplı malı '' iade, değişim, bedelsiz onarım ve misli ile değişim haklarına sahiptir ''. Yani sen ne istersen satıcı onu yapmak zorunda.

Biraz uzun sürer ama sonuçta fatura bedelini alırsın.

Başvuru detayında iki durumuda belirtin hocam. Birinde ayıplı ürün, birinde cayma hakkı. Satıcı iki hakkınızıda engellemiş.
Pazarama üzerinden aldım cayma hakkımı kullandırmıyorlar. Ürün servise gitmiş, serviste ürünü geri yollamış.

Pazarama üzerinden aldım cayma hakkımı kullandırmıyorlar. Ürün servise gitmiş, serviste ürünü geri yollamış.

şimdi kusurlu üründen başvuru yapsam cihaz elimde değil, thh bilirkişi atadığında bunlar bana cihazı sağlam göndermezse kargoda kırılır vs veya tamir edip gönderirlerse nasıl oalacak

Hakkını engelliyorlar ise yapacak birşey yok, velkamtu törkiye.

Önce firma ile görüş yasal haklarından bahset, eğer umursamazlar ise THH ye başvuracağını söyle. Derlerse ki başvur, önce şikayetvar a konu aç itibarları zedelensin, sonra direkt THH ye başvur çatır çatır al paranı. Ürünün sende olması da gerekmiyor. Sen başvurunu yap cihazı bilirkişi ister zaten.

Hakkını engelliyorlar ise yapacak birşey yok, velkamtu törkiye.

Önce firma ile görüş yasal haklarından bahset, eğer umursamazlar ise THH ye başvuracağını söyle. Derlerse ki başvur, önce şikayetvar a konu aç itibarları zedelensin, sonra direkt THH ye başvur çatır çatır al paranı. Ürünün sende olması da gerekmiyor. Sen başvurunu yap cihazı bilirkişi ister zaten.
thh ye icayma hakkı olarak mı kusurlu ürün olarak mı başvuruyum.

thh ye icayma hakkı olarak mı kusurlu ürün olarak mı başvuruyum. kusurlu ürün olarak başvursam cihaz elimde yok cihaz sağlam gelmezse bilirkişi vs durumlar nasıl işleyecek?

Yeni konular

Geri
Yukarı