Laptop BIOS'tan fan hızı ayarlanır mı?

Advance menüde fan ile alakalı hiçbir şey bulamadım. Control Center'da stok ayarlara çektim.
Kayıt girdisine girip nasıl sileceğim?

Kayıt girdisinin YouTube videosu mevcuttur oradan, ya da link bırakırım şimdi o uyg sileceksin ki, sen Control C. Uygulamasını silip yüklediğinde eski ayarların önüne kayıtlı gelmesin diye.

Eski Center'e geri dön ancak tam silme yap. C sürücüsündeki kırıntıları da sil.
Denedim sorun devam ediyor.
Kayıt girdisinin YouTube videosu mevcuttur oradan, ya da link bırakırım şimdi o uyg sileceksin ki, sen Control C. Uygulamasını silip yüklediğinde eski ayarların önüne kayıtlı gelmesin diye.
Denedim sorun devam ediyor.

Dost bunu yazmayı sevmiyorum ancak temiz kurulum yap. Bas formatı gitsin.
Şaka gibi ama dün sıfırladım formatladım herşeyi. Yazılımsal bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Servise verdiğimde fanları değiştirmiş olsalar bile şuan bu sıkıntıyı çekmemem gerekiyordu. Acaba BIOS ayarlarında fan ayarları var ve ben göremiyo muyum?

Şaka gibi ama dün sıfırladım formatladım her şeyi. Yazılımsal bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Servise verdiğimde fanları değiştirmiş olsalar bile şu an bu sıkıntıyı çekmemem gerekiyordu. Acaba BIOS ayarlarında fan ayarları var ve ben göremiyor muyum?

Dost bu sorun haricinde başka sıkıntı var mı? Klavye vb bakar mısın?

Fan aniden hızlanmaya başladığında Control Center Fan sekmesine giriyorum. 70-75 derece aralıklarında gösteriyor ve 1-2 saniye sonra 50-45 derece arasına dönüyor aniden.

Nasıl yani?

Boşta Turbo Boost'u kapatıp dene bir, sıcaklıklar yükseldiği için fan açıyor demek ki.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı