Laptop işlemcisi değiştirilebilir mi?

KemalAydemir

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarım Pentium(R) Dual-Core CPU T4500 2.30GHz (2 cpus) işlemcisine sahip lakin ben değiştirmek istiyorum. Değiştirebilir miyim? i3 veya i5 yapmak istiyorum.
6 GB RAM var.

Lehimsiz ve eski laptopların bazılarında evet değişiyor. Laptop marka model yazarsan forum üyeleri araştırıp bakabilir.

Bilgisayarım Pentium(R) Dual-Core CPU T4500 2.30GHz (2 cpus) işlemcisine sahip lakin ben değiştirmek istiyorum. Değiştirebilir miyim? i3 veya i5 yapmak istiyorum.
6 GB RAM var.
Bu işlemci modelinden i serisine geçemezsiniz hocam. Hem soket hemde çipset modeli uygun değil.

Ne önerirsiniz hocam çok anlamıyorum bilgisayarlardan
Hocam anakartınızın soket numarasını ve çipsettini öğrenirseniz internetten o soket yapısına uygun işlemci modelleri bulunabilir. Tabi diğer bir durum anakartınızın şuan ki çalışan işlemcinin Watt değeri üzerinde kapasitesi varmı onuda bilmek lazım. Misal şuan kullandığınız 30Watt fakat core 2 duo 45Watt atıyorum. Bu 45 watt besleyebiliyor mu o önemli

Lehimsiz ve eski laptopların bazılarında evet değişiyor. Laptop marka model yazarsan forum üyeleri araştırıp bakabilir.
Lenovo 20023.

Hocam anakartınızın soket numarasını ve çipsettini öğrenirseniz internetten o soket yapısına uygun işlemci modelleri bulunabilir. Tabi diğer bir durum anakartınızın şuan ki çalışan işlemcinin Watt değeri üzerinde kapasitesi varmı onuda bilmek lazım. Misal şuan kullandığınız 30Watt fakat core 2 duo 45Watt atıyorum. Bu 45 watt besleyebiliyor mu o önemli.
Anladım çok teşekkür ederim.

English Community-Lenovo Community. Lenovo forumda açıklamış bir kullanıcı.
GL40 çipset varsa Max Intel Core 2 Duo T9500 işlemci,
GM45 çipset varsa Intel Core 2 Duo T9900 işlemci ek olarak muhtemelen sizin çipset GL40 model koduna göre diyerek eklemiş.

English Community-Lenovo Community. Lenovo forumda açıklamış bir kullanıcı.
GL40 çipset varsa Max Intel Core 2 Duo T9500 işlemci,
GM45 çipset varsa Intel Core 2 Duo T9900 işlemci ek olarak muhtemelen sizin çipset GL40 model koduna göre diyerek eklemiş.
Dediğim gibi çok anlamıyorum lakin bir çok şeyi rahat kaldırabilirmi?

Geri
Yukarı