Laptop pili oyundayken 20 dakikada %91’den %30’a indi

Gayet normal. Laptopunuz 100 Wh bataryaya sahip olsa bile, örneğin 100W ile çalışan bir ekran kartınız ve 50W ile çalışan bir işlemciniz varsa tam güçte 1 saatten az pil gücüne sahipsiniz demektir.

Neden bu kadar çabuk bitiyor? Aşırı çabuk yani. Film dizi vs. Olaylarında 7 saati gördüm pildeyken.

Evet ben de ona şaşırdim o yuzden soruyorum. Dedigim gibi dizi film olaylarinda 7 saati görmüştüm.

Ekran kartı kullanıldığı anda pil diye bir şey kalmıyor hocam, film izlerken düşük güç tüketen ekran kartı çalışıyor ama oyun esnasında yüksek FPS ve yüksek güç tüketen başka ekran kartı çalışıyor. Gayet normal.

Arkadaşlar hepinize yanıtlarınız için çok çok teşekkür ederim :))
Bilgisi olmayan arkadaşlar seni yanıltmasın o pil bozuk. Pil gücündeyken notbooklar tam performans çalışamaz. Hem voltajı yetmez hem de BMS kartı yüksek akım çekmesine müsade etmez. Pil kapasiten örneğin 60Wh ise bunun anlamı 1 saatte 60 watt güç verebileceğidir. Bilgisayar daha fazla watt çekmeye çalışırsa bu süre 1 saatin altına düşmez. BMS denetleyici akımı keser ve bilgisayar kapanır. Smarter Battery, battery care gibi yazılımlarla pil kapasite durumunu öğrenebilirsin ama bence bakmana hiç gerek yok ben sana neticeyi söyledim. İnanıp inanmamak sana kalmış.

Geri
Yukarı