Laptop sadece boştayken ve hızlı şarj modunda şarj oluyor

RDem47

Centipat
Daha fazla  
Laptop sadece hızlı şarj modunda şarj oluyor fakat pil 41 derecelere kadar çıktı. Hızlı şarj modundan alakalı olabilir mi? Şarj %3'teyken %100'e kadar çıkardım bir anda. Ondan kaynaklı olabilir mi?

Ekran görüntüsü 2024-05-12 102604.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo IdeaPad Gaming 3 hocam.

Ne kadar süredir kullanıyorsunuz peki bende de Lenovo V330 var 3 yıl oldu batarya ölü durumda şu an şarja takılı olmadan normal kullanımda Max. 30-40 dakika gidiyor ısınma sorunuda var

birde hızlı şarj moduda çok fazla watt harcar ve bataryayı zor duruma sokar ömrünü kısaltır bu özelliği laptoplara koyuyorlar fakat telefon tablet gibi başarılı değil laptoplarda

bu da şuan benim pil bilgilerim oyunlarda vs. batarya sıcaklığı rahat 40+ oluyor

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (47).png
    Ekran Görüntüsü (47).png
    83,4 KB · Görüntüleme: 8
Ne kadar süredir kullanıyorsunuz peki bende de Lenovo V330 var 3 yıl oldu batarya ölü durumda şu an şarja takılı olmadan normal kullanımda Max. 30-40 dakika gidiyor ısınma sorunuda var.

Bir de hızlı şarj moduda çok fazla watt harcar ve bataryayı zor duruma sokar ömrünü kısaltır bu özelliği laptoplara koyuyorlar fakat telefon tablet gibi başarılı değil laptoplarda.

Bu da şu an benim pil bilgilerim oyunlarda vs. batarya sıcaklığı rahat 40+ oluyor.

Hocam laptop yaklaşık 10 aydır falan bende.

hocam şuan müsaitseniz lenovo vantage'den pil durumuna bakabilir misiniz yüklediğim görseldeki gibi farklı bir sıkıntıda olabilir laptopu alalı çokta olmamış çünkü

bendeki batarya sıkıntısı birikmiş dolum ögelerinden kaynaklı mesela çok yüksek durumda şuan

Hocam şu an müsaitseniz Lenovo Vantage'den pil durumuna bakabilir misiniz yüklediğim görseldeki gibi farklı bir sıkıntıda olabilir laptopu alalı çok da olmamış çünkü.

Bendeki batarya sıkıntısı birikmiş dolum ögelerinden kaynaklı mesela çok yüksek durumda şu an.

Hocam pil iyi yazıyor ve maksimum 45 benim değerlerim şu anda 40.

Hocam kullanıyorum fakat bağlamıyorum kablosunu sadece altta kalıyor soğutucuyu koyunca az da olsa sıcaklık azalıyor.
teknik servisle görüştünüz mü hiç belki onlar yardımcı olabilirler benim aklıma başka sorun çıkarabilecek bir şey gelmiyor yani olsa olsa batarya fabrika hatalı olabilir o da çok zor bir şey lenovo gibi bir marka adına

teknik servisle görüştünüz mü hiç belki onlar yardımcı olabilirler benim aklıma başka sorun çıkarabilecek bir şey gelmiyor yani olsa olsa batarya fabrika hatalı olabilir o da çok zor bir şey lenovo gibi bir marka adına
yani laptopa yeterli gelmeyecek batarya gibi bir şey olabilir

Geri
Yukarı