Laptop şarjı %100'den %95'e düşüyor

Anunswin

Hectopat
Arkadaşlar bu konu beni rahatsız ediyor acaba batarya da sorun mu var? Hep böyle oluyor aldığım günden beri bir kere bile %99, 98, 97 olduğunu görmedim sorun nedir sizce?

Hocam sarjdayken fazla ısınma yapmıyor mu bu da donanımlar açısından olumlu değil diye biliyorum.

Tabii, yapabilir. Ama sürekli bitim-dolum işlemi bataryayı daha hızlı öldürür. Ayrıca bu makineler ısınmaya meyilli. Şarjdayken zarar verecek diye bir şey yok. Şu an ben şarjda bir oyuna girerim 67 derece olur ve bu da laptopa zarar vermez. Ama yüksek bir oyunu, düşük sistemde açıp işlemciyi 100 dereceye kadar zorlarsam bu tabii ki zamanla zarar verir. Laptopun CPU'su 80 dereceyi aşmadığı sürece sorun yoktur.

Tabii, yapabilir. Ama sürekli bitim-dolum işlemi bataryayı daha hızlı öldürür. Ayrıca bu makineler ısınmaya meyilli. Şarjdayken zarar verecek diye bir şey yok. Şu an ben şarjda bir oyuna girerim 67 derece olur ve bu da laptopa zarar vermez. Ama yüksek bir oyunu, düşük sistemde açıp işlemciyi 100 dereceye kadar zorlarsam bu tabii ki zamanla zarar verir. Laptopun CPU'su 80 dereceyi aşmadığı sürece sorun yoktur.

Ben hiç oyun oynamıyorum Photoshop ve kod editörleri kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı