Çözüldü Laptop yere düştü ve görüntü yok

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Doruk9999

Centipat
Daha fazla  
Masaüstü bilgisayara bakıyordum yanımda 2. bilgisayarım olarak laptopum vardı. Laptopta bir şeye bakmak için klavyeye elimi atamadım elim bilgisayarın yan tarafına değdi tam da masanın ucunda olduğu için yere düştü. Laptopu açtım ekran falan geldi gayet iyiydi. 30 saniye falan geçti laptop kapandı yine açtığımda ekran gelmedi. HDMI'a bağladım Windows var, ama laptopta ekran yoktu. Düşünce de takla atmış. Servise götürecektim ama tam gidecekken aklıma Technopat Sosyal geldi. Ne olmuş olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Öncelikle geçmiş olsun.
1 - Ram bellekler yerinden oynamıştır.
2 - Ekran soketi yerinden onamıştır.
garantisi varsa direk garantiye götürün bir baksınlar kendiniz açmayın garantisi varsa.
eğer garantisi yoksa açıp bir bakın çıkmış oynamış bir parça veya kablo var mı diye.
Flex kablosu var belki onda sıkıntı olmuş olabilir ya da tam o Flex kablosunun girdiği yerde sıkıntı olabilir. Bende kablo değişmişti sonra benim ekran değişmişti 300 liraya. 380 TL toplamda vermiştim aam sen servise götür en iyisi. Bu arada PC nedir? Garantisi var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geçmiş olsun.
1 - Ram bellekler yerinden oynamıştır.
2 - Ekran soketi yerinden onamıştır.
garantisi varsa direk garantiye götürün bir baksınlar kendiniz açmayın garantisi varsa.
eğer garantisi yoksa açıp bir bakın çıkmış oynamış bir parça veya kablo var mı diye.

Çözüm
Öncelikle geçmiş olsun.
1 - RAM bellekler yerinden oynamıştır.
2 - ekran soketi yerinden onamıştır.
Garantisi varsa direk garantiye götürün bir baksınlar kendiniz açmayın garantisi varsa.
Eğer garantisi yoksa açıp bir bakın çıkmış oynamış bir parça veya kablo var mı diye.

Teşekkürler garantiye götürdüm çok iyi ilgilendiler ve laptopum eski haline geri döndü fişek gibi çalışıyor şu an yine teşekkür ederim.

Geri
Yukarı