Laptop'da duvar kâğıdı bulanık oluyor

Aspendos34

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nitro 5 AN515-57-5093
Acer Nitro 5 laptop kullanıyorum, 1080p çözünürlüğe sahip bir laptop, indiriğim wallpaperda 1080p hatta wallpaper indiğinde duvar kâğıdı yapmadan önce nasıl duruyor diye F11 basıp tam ekranla bakıyorum ve gayet kaliteli çok güzel ancak onu arka plan yap dediğim vakit arka plana kalitesi olarak geliyor. Daha önce böyle bir sorun yaşayan olduysa nasıl çözdünüz? Windows 11 kullanıyorum. Fotoğraf zaten laptopa iniyor, ve çözünürlük 1080p ve duvar kâğıdı yapmadan önce gayet kaliteli tekrar üstünü çizmek istedim teşekkürler.

Merhaba, ben de internetten indirdiğim resimler de aynı problemi yaşıyordum bu yüzden Lively veya Wallpaper engine kullanmanızı öneririm. Yada Backie uygulamasını kullanabilirsiniz fakat reklamlar can sıkabilir.

Windows 10, masaüstü arka planı olarak ayarladığınız JPEG görüntülerin kalitesini düşürür. Orijinal görüntü ile duvar kâğıdını karşılaştırırsanız, duvar kâğıdının küçük JPEG kusurları içerdiğini görebilirsiniz. Sorun Windows 10 için yeni değil; Windows 8 ve Windows 7 de bu sorundan etkileniyor. Ancak Windows 10, çözümün mevcut olduğu ilk sürümdür. Windows 10'da duvar kâğıdı JPEG kalitesinin azaltılmasının nasıl devre dışı bırakılacağını görelim.
  1. Win + R
  2. Regedit
  3. HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop
  4. JPEGImportQualityadlı 32 Bit Dword değeri oluştur.
  5. 100 değerini gir ilgili keye.

Windows 10, masaüstü arka planı olarak ayarladığınız JPEG görüntülerin kalitesini düşürür. Orijinal görüntü ile duvar kâğıdını karşılaştırırsanız, duvar kâğıdının küçük JPEG kusurları içerdiğini görebilirsiniz. Sorun Windows 10 için yeni değil; Windows 8 ve Windows 7 de bu sorundan etkileniyor. Ancak Windows 10, çözümün mevcut olduğu ilk sürümdür. Windows 10'da duvar kâğıdı JPEG kalitesinin azaltılmasının nasıl devre dışı bırakılacağını görelim.
  1. Win + r
  2. Regedit
  3. HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop
  4. JPEGImportQualityadlı 32 Bit dword değeri oluştur.
  5. 100 değerini gir ilgili keye.

Bir değişim yaşamadım ama şöyle örnek verebilirim kalite düşüyordan kastım wallpaper yapınca fotoyu nedense daha geniş yapıyor bu yüzden kalite düşüyor.

Ekrana sığması lazım, mecburen kırpacak. Çok daha yüksek çözünürlüklü duvar kâğıdını indir. Ayarı yaptıktan sonra yeniden dene. Dosya uzantısı JPEG, JPG gibi olsun. Değilse çevrimiçi araçlar ile dönüştür.

Geri
Yukarı