Laptopu şarjda bırakmak zararlı mı?

Ben hep şarjda bırakırım. Sadece hava yağmurlu ve gök gürültülü olduğu zaman fişten ve şarjdan komple çekerim kullanmadığım zaman. Bozulma gibi olumsuz bir olayla karşılaşmadım.

Tam olarak nedeni nedir? Oyun laptopların da prize takmadan oynayamıyorsunuz zaten hemen şarj bitiyor ve fpa yerlerde sürünüyor. Yani laptop da prize bağlı kalmanın zararlı olacağını sanmıyorum.

Telefonlar için değil mi o?
Laptoplarda durum geçerli. Belirli bir yüzdeye düşünce tekrar şarj ediyor. Evet dediğiniz gibi Laptop şarjdayken tam kapasite çalışıyor.

Tam olarak nedeni nedir? Oyun laptopların da prize takmadan oynayamıyorsunuz zaten hemen şarj bitiyor ve fpa yerlerde sürünüyor. Yani laptop da prize bağlı kalmanın zararlı olacağını sanmıyorum.

Pile zararı var.

Laptoplarında pili var. Doğrudan pile zarar verebilir ve zamanla pil şarj almayı kesebilir. Bu da sonsuz performans kayıplarına, hatta açılmama gibi sorunlara sebep olabilir. Benim eski notebook'un pili bozulduğu için şarj almıyordu, prizde kullanıyordum ama yüksek performans moduna almama rağmen aşırı derece de performans kaybı yaşıyordum, Chrome bile açılmıyordu.

Laptopların doğası zaten belli, zannımca oyun için kullanılmamalılar. Ama üretiyorlar, ve aptal Windows'ta en iyi performansı prizde veriyor yapacak bir şey yok. Zaten üstte ki mesajımda prizde takılı kullanmak, prizde takılı kullanmadan bırakmaktan daha sıkıntı göndermesiydi. Yoksa elbette ben de biliyorum prizde kullanmak zorunda olduğumuzu. Ama çok saçma bir durum. Oyuncu laptobu adı altında satılan cihazlara artık modern akü konmalı ki hakkını versin. Sürekli laptopta prize mahkum olacağıma gider yarı fiyatına masaüstü sistem toplardım. Bir oyuncu laptobuna sahip biri olarak söylüyorum bunları, oyuncu laptopları gerçekten çok gereksiz ve konforsuz. Konu dışına çıktım farkındayım, ama durum bu.

Hocam, neredeyse tüm şarjlı cihazlarda bu sistem kullanılıyor özellikle akıllı cihazlarda.

Geri
Yukarı