Laptopun şarjı %100 olmuyor

Cep telefonlarının bataryası da li-on. Onlar neden eskiyorsa seninki de o nedenle performansını yitiriyor. Kullanılan hücreler, devresi ve laptop sıcaklığına ne kadar maruz kaldığına göre ve şarj/deşarj sıklığına göre ama yavaş ama hızlı performanstan düşer.

Cep telefonlarının bataryası da li-on. Onlar neden eskiyorsa seninki de o nedenle performansını yitiriyor. Kullanılan hücreler, devresi ve laptop sıcaklığına ne kadar maruz kaldığına göre ve şarj/deşarj sıklığına göre ama yavaş ama hızlı performanstan düşer.
Ne yapmam gerekiyor peki? bataryanın değişmesi mi gerekecek?

Laptopumu şarja takarken tam dolmuyor %89'da duruyor ve tam dolmuyor. Bataryadan kaynaklandığını düşünmüyorum. Laptop daha yeni sayılır 1 senelik bu sorun için ne yapmam gerekiyor?
Eki Görüntüle 275943

Diğer sorun ise bilgisayarı her çalıştırdığımda "page fault in nonpaged area" hatası çıkıyor fakat bende mavi bir ekranda çıkmıyor. Sarı, pembe, yeşil gibi renklerde çıkabiliyor ve oradaki yazılar bu renklerden dolayı okunmuyor. Donanımsal bir sorun olabilir mi? 1709 güncellemesinden önce bu tür sorunlar yaşamıyordum. "Page fault in nonpaged area" hatası karşıma çıkmazdı ve şarjım tam dolabiliyordu.

Technopat "page fault in nonpaged area" hatasını çözümünü sunmuşlardı. Genelde RAM'lerin bozuk olmasından kaynaklandığını gördüm fakat bende bellek olmadığı için RAM'leri test ettiremedim.

Bu sorunlar için ne yapmam gerekiyor? Ben "fall creators" güncellemesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Önceki güncellemede bu sorunların hiçbiri yoktu.

@Recep Baltaş

Reis aynı sorunu şu an yaşıyorum. Naptın çözüm buldun mu yardımcı olursan sevinirim.

Adsız.png
Aynı problem benim laptopda var, orjinal bataryasının üretimi yok, mecbur yan sanayi ürün aldım.
6. aya kadar sorun yoktu, şimdi böyle oldu. Normalde bataryanın aşınması doğal bişeydir ancak şöyle bir sorun var; %100 seviyesine ulaşamadığı için sürekli şarj oluyor yani kesmiyor görünüyor.
Belirli bir mah değerinde kaldı dolmuyor. Şuanlık tek geçici çözüm biosdan %80 şarj sınırlamayı açmak o zaman duruyor. Sorunu yaşayanlar cevaplarsa sevinirim. Denemediğim yöntem kalmadı.
Reis aynı sorunu şu an yaşıyorum. Naptın çözüm buldun mu yardımcı olursan sevinirim.
Aynı sorundan muzdaribim, sıradan bir batarya şarj sorunu değil bu, çözüm bulabildiniz mi ?

Aynı problem benim laptopda var, orjinal bataryasının üretimi yok, mecbur yan sanayi ürün aldım.
6. aya kadar sorun yoktu, şimdi böyle oldu. Normalde bataryanın aşınması doğal bişeydir ancak şöyle bir sorun var; %100 seviyesine ulaşamadığı için sürekli şarj oluyor yani kesmiyor görünüyor.
Belirli bir mah değerinde kaldı dolmuyor. Şuanlık tek geçici çözüm biosdan %80 şarj sınırlamayı açmak o zaman duruyor. Sorunu yaşayanlar cevaplarsa sevinirim. Denemediğim yöntem kalmadı.

Aynı sorundan muzdaribim, sıradan bir batarya şarj sorunu değil bu, çözüm bulabildiniz mi ?

2-3 defa 100% sarj dolu iken açık bıraktım kapanana kadar hiç ellemedim.. Ondan sonra düzeldi

Geri
Yukarı