LATAM'a özel fiyatlandırma yapan Warner Bros. MENA'ya(TR) hâla daha özel fiyatlandırma yapmadı

Makaleler
2
Yer
Ankara
LATAM(Arjantin vb. Latin Amerika ülkelerini baz alan bölge) için Suicide Squad oyununu 75 dolardan 45 dolara düşürerek özel fiyatlandırma yapan Warner Bros., Türkiye vb. Orta Doğu ülkelerini baz alan bölge MENA'ya hâla daha özel fiyatlandırma yapmadı ve oyunu 70 dolardan satıyor.

Aynı şekilde Türkiye'de 70 dolar olan Mortal Kombat 1 LATAM'da 35 dolar ve indirimle 17,50 dolara kadar düşüyor. @JohnnyCageMainEren

Bu Türkiye'ye özel fiyatlandırma yapmayıp LATAM'a yapma meselesini Sony'de Horizon Forbidden West'te yapmıştı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle demeyin ya :D Firmalar Türk düşmanı deyince de bize kızıyorlar. LATAM'a yapılan özel fiyatlandırma, Türkiye'ye neden yapılmıyor? O hâlde LATAM'a da yapmayın! Açın artık şu gözünüzü. Çoğu firma Türk düşmanı ve yıllardır ekmek yedikleri Türkiye pazarına da ihanet ediyorlar. Kur her zaman için bu kadar yüksek değildi. Millet, Steam sayesinde orijinal oyun ile tanıştı ve orijinal oyun satın almaya başladı. Türkiye pazarına değer veren firma sayısı, bir elin parmağını belki de geçmez.

Bilerek uygulamıyorlarsa (ki warner bros ve sony gibi büyük firmaların gözden kaçıracaklarını sanmıyorum.) gerçekten ortada bir ortadoğu-türk düşmanlığı olabilir, arjantin gibi ekonomisi bizden daha kötü olan ülkelerde neredeyse yarı fiyattan satıp da bizim gibi ortadoğu ülkelerinin bulunduğu bölgeye tam fiyat istemeleri akıl alır gibi değil.

Öyle demeyin ya :D firmalar Türk düşmanı deyince de bize kızıyorlar. Latam'a yapılan özel fiyatlandırma, Türkiye'ye neden yapılmıyor? O hâlde Latam'a da yapmayın! Açın artık şu gözünüzü. Çoğu firma Türk düşmanı ve yıllardır ekmek yedikleri Türkiye pazarına da ihanet ediyorlar. Kur her zaman için bu kadar yüksek değildi. Millet, Steam sayesinde orijinal oyun ile tanıştı ve orijinal oyun satın almaya başladı. Türkiye pazarına değer veren firma sayısı, bir elin parmağını belki de geçmez.

Şirketler neden bir millete düşman olsunlar şirketlerin amacı para kazanmak ve zaten Warner Bros. Orta doğuyu çok önemseyen bir firma değil. Senin ülkenin oyun satışları yüksek olsun sana da dil desteği yerel fiyatlandırma eklesin. Sony neden bize mena fiyatlandırması yapmaması ilginç zamanında Türkçe alt yazılı oyunlar yokken oyunlarına Türkçe dublaj eklerlerdi.

LATAM(Arjantin vb. Latin Amerika ülkelerini baz alan bölge) için Suicide Squad oyununu 75 dolardan 45 dolara düşürerek özel fiyatlandırma yapan Warner Bros., Türkiye vb. Orta Doğu ülkelerini baz alan bölge MENA'ya hâla daha özel fiyatlandırma yapmadı ve oyunu 70 dolardan satıyor.

Aynı şekilde Türkiye'de 70 dolar olan Mortal Kombat 1 LATAM'da 35 dolar ve indirimle 17,50 dolara kadar düşüyor. @JohnnyCageMainEren

Bu Türkiye'ye özel fiyatlandırma yapmayıp LATAM'a yapma meselesini Sony'de Horizon Forbidden West'te yapmıştı.
Ben de bunu fark edip WB'ye ticket açmıştım birkaç hafta önce. 1 saat sonra Ticket'a cevap vermeden çözüldü olarak işaretlediler. Bir tane daha açtım "bu ticket'a cevap vermeden neden çözüldü diye işaretlediniz" diye onu da aynı şekilde cevap vermeden çözüldü diyerek kapadılar 😀

LATAM'daki gibi bir fiyatlandırma olsa bizde bayağı güzel olurdu. Zaten Steam'de LATAM ve MENA aynı fiyatlandırma bölgesine sokuluyor yerel fiyatlandırma olarak. WB'nin bize yapmaması çok garip ve saçma.

Siz de eğer sorunu dile getirmek isterseniz burdan edebilirsiniz: https://wbgamessupport.wbgames.com/hc/en-us/requests/new

Ben başlığa direkt parayla ilgili bir şey yazmıştım, büyük ihtimalle onu görüp okumadan kapatıyorlardır. Şimdi başlıkta onu belirtmeden bir daha atacağım bakalım ne olacak.

1706861170860.png

Bu kısımları bu şekilde yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Şirketler neden bir millete düşman olsunlar şirketlerin amacı para kazanmak ve zaten Warner Bros. Orta doğuyu çok önemseyen bir firma değil. Senin ülkenin oyun satışları yüksek olsun sana da dil desteği yerel fiyatlandırma eklesin. Sony neden bize mena fiyatlandırması yapmaması ilginç zamanında Türkçe alt yazılı oyunlar yokken oyunlarına Türkçe dublaj eklerlerdi.
Bir şirket neden bir millete düşman olsun konusu bana da pek mantıklı bir açıklama gibi gelmiyor. Eğer şirketin en tepesindeki adam Ortadoğu ülkelerine karşı ırkçı tavır sergilemiyorsa düşman olmaz. "Lakin senin ülkenin oyun satışları yüksek olsun sana da dil desteği, yerel fiyatlandırma eklesin." mantıklı bir cevap değil. Emin olun Arjantin yıllar boyu İspanyol sömürgesi altına girip ana dilini İspanyolca olarak benimsemeseydi ve Arjantin'in kendi ana dili olsaydı Türkçe ekleyen çoğu firma bırakın LATAM'a özel fiyatlandırmayı Arjantin'in ana dilini bile eklemezdi.
LATAM'daki gibi bir fiyatlandırma olsa bizde bayağı güzel olurdu. Zaten Steam'de LATAM ve MENA aynı fiyatlandırma bölgesine sokuluyor yerel fiyatlandırma olarak. WB'nin bize yapmaması çok garip ve saçma.
Ortada yarı yarıya kesilen bir fiyat var. 2135TL ile 1065TL arasında çok fark var. Ki zaten Warner Bros., Steam dolara geçmeden önce Eylül ayında MK1'i 1100TL'den satışa sunmuştu. Yani aslında MENA'ya özel oyunu 35 dolara indirseler, Steam dolara geçmeden önceki fiyatı yakalayacaklardı.

Irkçılık işte, fiyatı falan gözden kaçmamıştı bile. Bilerek pahalı satıyorlar. Hem pahalı satıyor, kimse alamayınca suçlu biz oluyoruz. Bu sefer ucuz satıyorlar, herkes alıyor ama Türkçe dil olmuyor. Sırf ucuza oyun alıyoruz, firma katkı sağlamıyor diye bu sefer suçlu biz oluyoruz. Oyunda Türkçe dil desteği istiyoruz, İngilizce dilini bilmediğimiz için bu sefer biz suçlu oluyoruz. Oyunu ucuza sat, herkesin ulaşmasını sağla, bu sefer oyunda hakkında çok konuşulacak, çok konuşulduğun için daha da satacaksın. Ama ısrarla yerel fiyatlandırma yapmıyorlar.

Siz de eğer sorunu dile getirmek isterseniz burdan edebilirsiniz: https://wbgamessupport.wbgames.com/hc/en-us/requests/new

Eki Görüntüle 2105109

Bu kısımları bu şekilde yapabilirsiniz.
Herkes bir ticket açsa bu konu hakkında belki bu konu tarafında artan istek taleplerini görüp dikkate alırlar. Çok iyimser düşünüyorum ama denememekten iyidir bence. Toplamda 3-5 dakikanızı alıyor sadece.

Başlığa para ile ilgili bir şey yazmayın ama bence, MENA bölgesinde oyunlar ile ilgili sorun vb. tarzı bir şey yazarsanız daha makul olur.

Herkes bir ticket açsa bu konu hakkında belki bu konu tarafında artan istek taleplerini görüp dikkate alırlar. Çok iyimser düşünüyorum ama denememekten iyidir bence. Toplamda 3-5 dakikanızı alıyor sadece.

Başlığa para ile ilgili bir şey yazmayın ama bence, MENA bölgesinde oyunlar ile ilgili sorun vb. tarzı bir şey yazarsanız daha makul olur.
Ben Late Shift, The Complex gibi oyunları yapan Wales Interactive'e MENA bölgesi için özel fiyatlandırma yapar mısınız, oyunlar bu hâliyle çok pahalı diye ticket atmıştım. Mail yoluyla geri dönüş yapmamış olsalarda oyunların fiyatını 15 dolardan 8 dolara çekmişlerdi. Aynı olay Stardew Valley'de de 15 dolardan 5 dolara düşme şeklinde yaşandı. Büyük firmaları bilemem ama küçük- orta seviye firmalarda ticket atmak kesinlikle işe yarıyor.

Ben Late Shift, The Complex gibi oyunları yapan Wales Interactive'e MENA bölgesi için özel fiyatlandırma yapar mısınız, oyunlar bu hâliyle çok pahalı diye ticket atmıştım. Mail yoluyla geri dönüş yapmamış olsalarda oyunların fiyatını 15 dolardan 8 dolara çekmişlerdi. Aynı olay Stardew Valley'de de 15 dolardan 5 dolara düşme şeklinde yaşandı. Büyük firmaları bilemem ama küçük- orta seviye firmalarda ticket atmak kesinlikle işe yarıyor.
Kesinlikle, geçenlerde yeni çıkan indie bir oyunda unutmuşlar yerel fiyatlandırma, Discordlarına girip belirttim durumu. Adamlar 5 dakika içinde halletti üstüne bana teşekkür ettiler bildirdiğim için. Ne varsa indie oyunlarda var gerçekten.

Geri
Yukarı