Leetcode'da hangi dille yazdığımızın bir önemi var mı?

yasinbmt00

Centipat
Daha fazla  
Python ile problem çözmekle C++ ile çözmek arasında 'algoritma kurma yeteneği' olarak fark var mı? Ne gibi farklı fayda sağlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fark yok. Algoritma sizin probleme bakış açınızı gösterirken kullandığınız dil sadece bir araçtır. Kendinizi en rahat hissettiğiniz dilde çözün problemleri, ben Javascript'le çözüyorum genelde.

Kodu nasıl implemente ettiğine göre değişir. Örneğin bir arrayın son 9 elemanını ekrana yazdır dedi sana.
Gidip alttaki gibi kod yazarsan bu algoritma yeteneğini test etmiş olmaz.
Python:
arr[-9:]

Bunu şunun gibi yapman gerekiyor;

Python:
for i in range(len(arr) - 9, len(arr)):
    print(arr[i])

Bu kodu okuyan ve python bilmeyen biri alttaki kodu çok kolay şekilde yazabilir.

C++:
std::vector<int> arr = {1, 2};

for (int i = arr.size() - 9; i < arr(); ++i) {
    std::cout << arr[i] << std::endl;
}

İşte başka bir dildeki implementasyonu;

Swift:
let arr = [1, 2]

for i in (arr.count - 9)..<arr.count {
    print(arr[i])
}

Prod da tabiki üstteki örnek kod gibi yaz :D Öğrenirken uzun uzun yazmak sana temelini öğretir.

2. verdiğim python kodunu gören herkes, tüm dillerde bu örneği az çok kolayca yazabilir. Çünkü algoritma çok bariz ortada. İlk python kodu ise best practice örneğidir ve bu dilin kendi dinamikliğidir. Bunu kullanmayan bilmez.

Bu tip birçok algoritma sorusu çözerken dilden bağımsız çözülmesi gerektiğini düşünüyorum. Bir dilde Array.concat fonksiyonu varken diğerinde olmayabilir. Ee sen şimdi iki array birleştiremeyecek misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı