Çözüldü Lenovo G50-70 Monterey Wi-Fi ile Apple logosunda kalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sensey01

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Lenovo G50-70 laptopumda Intel AC3160 Wi-Fi kartı kullanıyorum. Ekteki EFI gayet sağlamam ancak şu anki haliyle Brcm kextleri yüklü ve Bluetooth iyi çalışıyor ancak Wi-Fi için Airportitlwm kextini atınca Apple logosunda takılı kalıyor. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam şu ekran görüntüsünüde ekleyeyim. brcm kextlerinin hiçbirini silmedim ve bunla bt çalışıyor wifi çalışmıyor şimdi sizin dediğinizi deniyorum

Ve sizin dediğiniz gibi yaptığımda Wi-Fi çalışırken BT gene çalışmıyor.

Şunu da paylaşayım sizin dediğiniz gibi yaptım.

Bu EFI'ye bakabilir misiniz size zahmet.

Evet sorun çözüldü. Sistemi yeniden bu EFI ile kurdum çalıştı çok saçma 😀 şimdiki sorunumuz ekran çok kalitesiz gösteriyor hidpi denedim ancak hala kötü ekranım yeni 1920*1080 Windows'ta gayet iyi ancak MacOS'ta kötü ve boot suresini azaltmam gerekiyor bu arada BIOS modlu Advanced ayarları açık.
EFI'de gereksiz kextler var hocam. AirportBrcmFixup.kext, AirPortBrcmNIC_Injector.kext, BrcmFirmwareData.kext, BrcmPatchRAM3.kext, BrcmBluetoothInjector.kext, AirPortBrcm4360_Injector.kext'lerini configten çıkarın ve sadece Airportitlwm.kext'ini işleyip deneyin. Eğer bundan sonra Bluetooth çalışmazsa şu sırayla kextleri işleyip deneyin:

- Airportitlwm.kext
- IntelBluetoothFirmware.kext
- BlueToolFixup.kext

IntelBluetoothFirmware:
BlueToolFixup:

Hocam şu ekran görüntüsünüde ekleyeyim. brcm kextlerinin hiçbirini silmedim ve bunla bt çalışıyor wifi çalışmıyor şimdi sizin dediğinizi deniyorum

Ve sizin dediğiniz gibi yaptığımda Wi-Fi çalışırken BT gene çalışmıyor.

Şunu da paylaşayım sizin dediğiniz gibi yaptım.

Bu EFI'ye bakabilir misiniz size zahmet.

Evet sorun çözüldü. Sistemi yeniden bu EFI ile kurdum çalıştı çok saçma 😀 şimdiki sorunumuz ekran çok kalitesiz gösteriyor hidpi denedim ancak hala kötü ekranım yeni 1920*1080 Windows'ta gayet iyi ancak MacOS'ta kötü ve boot suresini azaltmam gerekiyor bu arada BIOS modlu Advanced ayarları açık.

Dosya Ekleri

• Ekran Resmi 2022-10-09 22.41.22.png
    Ekran Resmi 2022-10-09 22.41.22.png
    125 KB · Görüntüleme: 18
  • Ekran Resmi 2022-10-09 22.51.04.png
    Ekran Resmi 2022-10-09 22.51.04.png
    348,2 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran Resmi 2022-10-09 22.53.40.png
    Ekran Resmi 2022-10-09 22.53.40.png
    114,2 KB · Görüntüleme: 19
  • 0 bayt · Görüntüleme: 0
Son düzenleme: