Çözüm Lenovo G510 Windows 8 Boot Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emir AKINCI

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Lenovo G510 markalı notebook a format atmak istiyorum fakat hiçbir şekilde boot edemiyorum. Bununla ilgili çok araştırma yaptım ama çözüm bulamadım. Sorunumu daha iyi anlamanız için birkaç resim yükleyeceğim ve birkaç bilgi vereceğim. Yardımınız olursa çok sevinirim şimdiden teşekkürler ...

BIOS Windows 8 64 bit destekli. Format CD'de Windows 8.1 64 bit. CD ve USB mevcut fakat ikisini de boot edemedim.

Boot mode UEFI.jpg

Boot Mode.jpg

Boot priority.jpg

Secure boot.jpg

Set administrator password.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Boot menüsünden kuracağın diski veya usb belleğini seç. Bkz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Emir soruyu biraz daha iyi okuyup cevaplarsan güzel olur.

@Emir AKINCI , UEFI kurulum yapmanız lazım. Windows 8 bu arada CD değil, DVD ile kuruluyor.

Boot mode ayarını UEFI yapın. Daha sonra da burada 8.1 Update 1 64 Bit indirip, Rufus ile UEFI olarak USB belleğe yazıp boot edebilirsiniz:

Windows 8.1 RTM Türkçe İndirme Bağlantıları

Rufus usb belleği fat32 olarak biçimlendiriyor mu? Biçimlendirmiyorsa arkadaşın önce usb belleği fat32 olarak biçimlendirmesi gerek sanırım. Diğer türlü pc usb belleği okumuyordu başlangıçta.

CD biraz alışkanlık olmuş kusura bakmayın. Benim bu resimleri göstermemdeki amaç UEFI modu ve diğer modları denememe rağmen hiçbir aygıtın bios ta görülmemesi . ne yaparsam yapayım sadece görülen 3. resimde olduğu gibi EFI başlığı altında yazanlardır :/

Yeni konular

Geri
Yukarı