Çözüldü Lenovo IdeaPad 320 15 IKB eGPU destekler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Merdoca

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, halihazırda zaten ekran kartını almış bulunmaktayım ancak aparatı ve PSU almadan önce bir sormak istedim. Sisteme uyar mı? Kablo ucunun büyüklüğü fazla gelir mi? Veya bir sorun çıkar mı? İnternette araştırdım baktım bir kişi yapmış benim laptopum modeli ile aynı ancak işlemci ve ekran kartı farklı adamın işlemcisi i5 7200U benimki ise i5 8250U ekran kartım yanık ekran kartı konusunda pek sorun olacağını düşünmüyorum tek şüphe uyar mı veya mini PCI'e kablosunun büyüklüğü fazla gelir mi?

Çözüm
Thunderbolt zaten yok, kalan yöntem ise PCI-e hattı üstünden bağlamak. Bunlar genelde evrensel oluyor. M.2 SSD slotundan veya Wi-Fi kartının olduğu yerden bağlanabilir.
Monitör takmanıza gerek yok, laptop ekranına iGPU üstünden görüntü gidiyor zaten. Takmak isterseniz takabilirsiniz. Şu da var, M.2 SSD takmak isterseniz Wi-Fi kartının olduğu yere takılabilir fakat Wi-Fi olmaz. İstedeğe bağlı. Ethernet üstünden veya USB Wi-Fi adaptör ile internet kullanılabiliyor.

eGPU aparatlarını pek kullanmadım, detaylı bilgim yok. İlk attığınız ürün ile çalışıyor olması lazım. Kalitelerini de bilmiyorum pek.

2. ürün monitörsüz 1. ürün monitörlü olarak çalışıyor diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin lütfen.

İnternetten baktığım kadarıyla evet, çalışmaz ise iade edebilirsiniz zaten.

Onu direkt sizin sorduğunuzu PCI-e hattına bağlayacağız değil mi?

1. ürün USB 3.0 ile veri aktarımı yapıyor bir sorun çıkarmaz değil mi?

Bunlar genel eGPU apartı olarak geçiyor, yaptıklarına göre çalışması lazım. Mining sistemlerinde de buna benzer cihazlar görmüştüm.

Buna güç bağlamak şart mı? Çünkü sadece 6+2 pin var bende.

GPU için güç bağlamak şart zaten. PSU'dan gelen SATA güç kablosu ile aparat içinde güç gerekiyor yüksek ihtimal, yeri mevcut çünkü. Kablo da yolluyorlar yanında.

GPU için güç bağlamak şart zaten. PSU'dan gelen SATA güç kablosu ile aparat içinde güç gerekiyor yüksek ihtimal, yeri mevcut çünkü. Kablo da yolluyorlar yanında.

RX 570 kullanıyorum, en kötü 8 pin şart zaten. Aparatta ayrıyeten 6 pin istiyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleme:
RX 570 kullanıyorum, en kötü 8 pin şart zaten aparatta. Ayrıyeten 6 pin istiyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Ekran kartı gücü ayrı aparatın gücü ayrı. PSU'ya göre değişir. Şu video işinize yarar;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ekran kartı gücü ayrı aparatın gücü ayrı. PSU'ya göre değişir. Şu video işinize yarar;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok sağ olun yardımınız için. Ürüne baktım da dönüştürücü yolluyorlar sanırım. SATA kablosundan güç alınıyor mu bilmiyorum ama oradan güç almam için dönüştürücü yolluyorlar sanırsam.

Merhaba, eğer Wi-Fi kartı yerine takacaksanız NGFF M.2 kablolu olan bir e GPU apartı alın yoksa laptopunuza takamazsınız. Laptopunuzdaki Wi-Fi kartı NGFF M.2 uzaktan bakınca belli oluyor.

Geri
Yukarı