Lenovo Ideapad 320 15-ikb yavaş çalışıyor

yokne

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık iki sene önce "Lenovo Ideapad 320 15-ikb" modelinde bir bilgisayar aldım. Aldığım ilk günden beri oldukça yavaş.
Sadece League of Legends oynanılabiliyor ki pek fazla oyun oynamam. Tabii en yüksek performansta ve pirize takılı bir şekilde.

Photoshop biraz sıkıntı çıkartıyor, Photoshop RAM ayarlarını yapmama rağmen.
Bilgisayar açıldıktan sonra kendine gelmesi uzun sürüyor.

Okulun 4 GB RAM'li bilgisayarları bile Photoshop konusunda canavar gibiydiler... Ben de bu bilgisayarı iyidir diye almıştım ve çok pişmanım...

Araştırmalarıma göre çözümümün SSD takmak olduğunu söylüyorlar. Gerçekten işe yarıyor mu? SSD takarsam bu bilgisayar ile neler yapabilirim?
SSD takmış arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Processor.
1X Intel Core i5-8250u Processor(Core i5-8250u)
Memory.
1X 8 GB DDR4-2133
Operating System.
Windows 10 Home 64.
Hard Drive.
1X 1TB 5400.
Optical Drive.
1X.
Wireless network.
1X.
Ports.
1X 4-in-1 Media Card reader (SD
Mmc.
Sdhc.
Sdxc)
Camera.
1X 720p camera with Single Mic.
Graphics.
1X AMD Radeon 530.
Monitör.
15.6 1366x768.
Included warranty.
2 year depot.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık iki sene önce "Lenovo Ideapad 320 15-ikb" modelinde bir bilgisayar aldım. Aldığım ilk günden beri oldukça yavaş.
Sadece League of Legends oynanılabiliyor ki pek fazla oyun oynamam. Tabii en yüksek performansta ve pirize takılı bir şekilde.

Okulun 4 GB RAM'li bilgisayarları bile Photoshop konusunda canavar gibiydiler... Ben de bu bilgisayarı iyidir diye almıştım ve çok pişmanım...

Araştırmalarıma göre çözümümün SSD takmak olduğunu söylüyorlar. Gerçekten işe yarıyor mu? SSD takarsam bu bilgisayar ile neler yapabilirim?

Processor.
Memory.
1X 8 GB DDR4-2133
Operating System.
Windows 10 Home 64.
Hard Drive.
1X 1TB 5400.
Optical Drive.
1X.
Wireless network.
1X.
Ports.
Mmc.
Sdhc.
Sdxc)
Camera.
Graphics.
1X AMD Radeon 530.
Monitör.
15.6 1366X768.
Included warranty.
2 year depot.

Processor.
Memory.
1X 8 GB DDR4-2133
Operating System.
Windows 10 Home 64.
Hard Drive.
1X 1TB 5400.
Optical Drive.
1X.
Wireless network.
1X.
Ports.
Mmc.
Sdhc.
Sdxc)
Camera.
Graphics.
1X AMD Radeon 530.
Monitör.
15.6 1366X768.
Included warranty.
2 year depot.

SSD'yi yükseltmeyi deneyin, termal macunlarınızı belirli aralıklarla değiştirin

Processor.
Memory.
1X 8 GB DDR4-2133
Operating System.
Windows 10 Home 64.
Hard Drive.
1X 1TB 5400.
Optical Drive.
1X.
Wireless network.
1X.
Ports.
Mmc.
Sdhc.
Sdxc)
Camera.
Graphics.
1X AMD Radeon 530.
Monitör.
15.6 1366x768.
Included warranty.
2 year depot.
Ya bu lenova ideapad 320 kadar işe yaramaz laptop yoktur üniversitenin ilk yılında Teknosa çalışanının ısrarıyla almıştım cihazı i5 7 nesil ve 920 mx işlemcili 8 GB RAM var 1.5 yıl kullandım bu süre içerisinde dediğiniz gibi çok yavaştı fiyatınızda tam hatırlamıyorum ama o dönemde kasa alsam çok daha üst seviye bir kasa alırdım diye düşünüyorum sonra ekranı gitti birden gittim yeni 15 ıkb ekran aldım oda 1 hafta sonra gitti
SSD olayına gelirsek Toshiba tr200 480 GB ssd takmıştım içine açılış hızı felan hızlandı ama büyük bi fark bekleme
Evde boş boş duruyordu letgoya koydum yarın satıyorum 1500 TL’ye :)
Şuanki hali bu aldığım ssd yüzde çıkardım içinden bu şekilde laptop tamir eden birine satacağım

Dosya Ekleri

• ADCF1106-551E-43C6-B52A-1370A7CF67B3.jpeg
    ADCF1106-551E-43C6-B52A-1370A7CF67B3.jpeg
    182,4 KB · Görüntüleme: 94
Dual Channel 8x2 RAM takın ve Samsung EVO SSD Disklerden takın hız artışını gözle görülür bir farkla hissedeceksiniz.

Dual Channel 8x2 RAM takın ve Samsung EVO SSD Disklerden takın hız artışını gözle görülür bir farkla hissedeceksiniz.
Ssd hallolurda damlar fiyat ne kadardır?
Birde ben kendi adıma komuşayım yeni ekran aldıktan sonra tekrar aynı yerden görüntü gidince çok hevesin kırıldı biraz umudu kestik açıkçası :)

SSD hallolurda damlar fiyat ne kadardır?
Bir de ben kendi adıma komuşayım yeni ekran aldıktan sonra tekrar aynı yerden görüntü gidince çok hevesin kırıldı biraz umudu kestik açıkçası :)

Bence beklemenizi öneririm ekonominin durumu malum şimdilik onunla idare edin sonradan 4500-6500 arası RTX kart bulunabilir (2022 veya 2023 arası)

Geri
Yukarı